Úspora papiera! To je dôvod, prečo sa najväčšia banka na Slovensku rozhodla pre radikálny krok. Ak ste teda klientkou Slovenskej sporiteľne, pripravte sa na nečakanú zmenu, ktorá vás postretne pri výbere peňazí z bankomatu.

Slovenská sporiteľňa sa rozhodla pre inovatívny krok, za ktorý ju možno jedni budú obdivovať, avšak od iných si vyslúži poriadnu kritiku. Okrem bilbordov a letákoch na pobočkách totiž dáva zbohom aj papierovým potvrdenkám z bankomatu. Ročne tým vraj môže ušetriť až 9 ton papiera.

„Ako zodpovedný a inovatívny líder sme sa rozhodli zrušiť možnosť tlače papierových potvrdeniek pre svojich klientov. Ľudia čoraz viac využívajú digitálne služby, preto neočakávame, že by túto zmenu vnímali negatívne,“ pre Pluska.sk uviedol Pavel Cetkovský, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Klientov ale môže prepadnúť obava, ako sa po výbere peňazí z bankomatu dozvedia zostatok na účte. Hovorkyňa Marta Cesnaková tak všetkých uisťuje, že si tento údaj budú môcť bezplatne pozrieť prostredníctvom daného bankomatu, alebo im príde prostredníctvom sms notifikácie. „Súčasne si stav na účte vedia pozrieť aj v Georgeovi či v najbližšom výpise účtu,“ doplnila Cesnaková.

Zdroj: Pluska.skFoto: depositphotos.com