Keď milujete nejakého muža, je úplne prirodzené, že občas aj žiarlite. Kontrolka v hlave vám začne blikať hlavne vtedy, keď sa v jeho okolí vyskytuje nejaká atraktívna samica. Automaticky ju začnete vnímať ako konkurenciu, ktorá môže ohroziť váš vzťah. Ani netušíte, ako veľmi sa môžete mýliť. Vo všeobecnosti majú totiž pekné ženy dostatok sebavedomia a nepotrebujú si svoju hodnotu dokazovať takým stupídnym spôsobom, že sa vešajú na zadaných chlapov. Samozrejme, aj tu existujú výnimky. Nasledujúce príbehy nám vyrozprávali atraktívne ženy, ktorým vzťah buď rozbili, alebo sa o to aspoň urputne snažili, obyčajné sivé myšky.

 

Beáta, 35:

Bola som čerstvo zaľúbená osemnástka. Mala som kamarátku Evu, ktorá mi stále hovorila, že som veľmi pekná a mám na viac, ako na chalana, s ktorým som chodila. Dokonca raz bez môjho vedomia dohodla sebe a mne rande s dvoma futbalistami. Keď som zistila, že nejde o náhodné kamarátske stretnutie, odišla som z baru. Nechápala som, prečo sa snaží za každú cenu rozbiť môj vzťah, kým mi môj frajer nepovedal, akú hru rozohrala s ním. Keďže študovali v jednom meste, občas spolu aj cestovali. Keď sedela pri ňom, položila mu hlavu na rameno s tým, že si chce pospať. Nemala problém prísť za ním na internát, či spolu nepôjdu von. Môjmu frajerovi to spočiatku nedopínalo, a keďže ju vnímal ako kamarátku z partie, v pohode s ňou šiel do kina či na pizzu. Dorazilo ho však, keď od neho očakávala, že za ňu zaplatí účet. Keď som sa toto všetko dozvedela, bolo mi z toho nanič a svojej láske som povedala, že pokiaľ chce Evu, nech si za ňou ide. Frajer na mňa vyvalil oči, vraj, či mi šibe. Preňho to bola len kamoška a nikdy ho nepriťahovala, lebo bola skôr taký ten tuctový typ. Keď sme si veci vysvetlili a poskladali celú tú jej skladačku intríg, môj chalan jej normálne na rovinu povedal, nech ho prestane otravovať. Nechýbalo veľa a ozaj by sa jej bolo podarilo náš vzťah rozbiť. Našťastie sa tak nestalo a s mojou láskou žijem dodnes.

Petra, 42:

Moja kamarátka Zuza mala dve malé deti a práve sa rozvádzala. Pomohla som jej zohnať byt a keďže nemala poruke nijakého chlapa, keď potrebovala namontovať poličku, alebo niečo podobné, zavolala môjmu manželovi. Nevidela som na tom nič zlé, veď sme boli všetci kamaráti a ľuďom v núdzi sa pomáhať má. Prvé podozrenie vo mne skrslo počas jedného rozhovoru v reštaurácii. Rozprávali sme sa o mužoch, vzťahoch a zo Zuzy vtedy vyliezlo, že najradšej by si nabalila nejakého ženatého, s ktorým by si občas iba tak spríjemnila chvíle, lebo vraj pri dvoch deťoch nemá čas na nejaký záväzný vzťah. Neverila som, že toto myslí ozaj vážne. Myslela. Na ten rozhovor som časom zabudla, ale zaúradovala náhoda. Jeden známy mi povedal, že v poslednom čase môjho muža dosť často stretáva v bytovke, kde Zuza bývala. Zarazilo ma, že môj zákonitý mi vôbec nespomínal, že u nej bol, hoci predtým to bežne robil. Keď som sa ho na to opýtala, chabo zatĺkal, ale z výrazu jeho tváre som vyčítala všetko. Rozviedli sme sa, on býval nejaký čas u Zuzy, ale napokon od nej odišiel.  Ako sa im darí dnes, neviem, nie som s nimi v kontakte. Keby bola moja bývalá kamarátka nejaká krásavica, možno by som na veľa vecí prišla už skôr, lenže ona vyzerala ako také nenápadné utrápené chúďa, nad ktorým by sa aj kameň rozplakal. V živote by som si nebola pomyslela, že je schopná takto chladnokrvne rozbiť rodinu.

Renáta, 28:

Priateľa mi prebrala predavačka v supermarkete. Keby to bola nejaká krásavica, pochopím. Lenže on sa rachol do slobodnej matky, ktorá je od neho o desať rokov staršia, navyše vyzerá ako vyžitá radodajka tretej cenovej skupiny. Bol to pre mňa šok, ale čo už, časom som to nejako rozdýchala. Ľudia z nášho okolia nevedeli pochopiť, prečo sa taký pekný pár ako my, rozišiel. S Petrom sme ostali kamaráti a dodnes sme v kontakte. Keď som sa ho s odstupom času opýtala, ako je možné, že ho zbalila takáto baba, povedal mi, že on sám to nechápe. Jednoducho asi vedela, ako naňho. Dodnes spolu žijú, ale šťastný zrejme nie je, lebo viem o niekoľkých jeho „bokovkách“.

Foto: Pixabay