Sociálne siete denno-denne navštevujú milióny užívateľov, a preto je samozrejmé, že vývojári sa snažia spraviť niečo, čím ich priaznivcov zaujať alebo prilákať nových členov. Tentokrát sa zakladatelia Facebooku rozhodli zamerať priamo na ľudí, ktorí sú osamelí či mimoriadne spoločenskí a rozšírili možnosti využívania siete na spoznávanie sa.

Dámy a páni pozor, Facebook bude fungovať sčasti ako zoznamka! Pre používateľov, ktorí sa radi zoznamujú, bude ľahšie natrafiť na nových ľudí s rovnakými koníčkami, záujmami o filmy či hudbu alebo rôzne spoločenské a kultúrne udalosti. Sociálna sieť bude fungovať na jednoduchom princípe- v návrhoch priateľov vám nebude zobrazovať iba ľudí, s ktorými máte spoločných priateľov. Návrhy na priateľstvo budú obsahovať aj používateľov, s ktorými budete mať záujem o rovnakú udalosť či tých, ktorí majú rovnaké hobby.

Verzia „Facebook zoznamky“ ešte nie je oficiálna a zatiaľ je len v procese testovania. Pre ľudí, ktorí nemajú záujem o zoznámenie sa s novými ľuďmi a využívajú Facebook len na interakciu s priateľmi, bude táto funkcia absolútne zbytočná a môže skôr prekážať. A nie je ani jasné, či pri veľkom počte internetových zoznamiek bude mať zoznamovanie cez Facebook úspech. Aký je váš názor na nové ,,vylepšenie“?

Foto: Flickr