V poslednom období sa z každej strany ozývajú hlasy a otázky, prečo je očkovanie novorodencov také rizikové. Zodpovedné matky by sa dali označiť aj ako novodobé lekárky v rôznych facebookových skupinách a čoraz častejšie sa môžete s ich názormi stretnúť aj na sociálnych sieťach, v kaviarňach, u doktora a ak náhodou budete mať smolu, budú na vás útočiť aj priamo z vašich chladničiek.

Donedávna bolo očkovanie proti TBC v rannom veku povinné, čiže ho mám ja a je dosť možné, že ho máte aj vy, vaši priatelia a všetko je poriadku. Odrazu sa však do všetkého zamiešalo niekoľko mamičiek, ktoré sú rázne proti vakcinácií, nakoľko nemienia podstúpiť riziko toho, že bude ich dieťa zaočkované nejakých ,,sajrajtom“. Ak im však, nedajboh, dieťa ochorie, ,,nacpú“ do neho lieky, ktoré sú, mimochodom, takmer to isté ako predmetná vakcinácia, no to už ,, sajrajt“ nie je. Ja v tomto logiku nevidím.

„Ale pri vakcinácií je možné, že moje dieťa bude autista alebo dostane mozgovú obrnu!“ Práve toto je jedným z najčastejších argumentov ľudí, ktorí sú proti očkovaniu. To rovno môžu kričať, vetu: „Ja doma kripľa mať nechcem,“ pretože práve to je jediné logické vysvetlenie toho, prečo neočkovať. Samozrejme, tie „rozumnejšie“ všade vykrikujú: „Nie sme ovce, všetko je to systémom. To ilumináti chcú vakcináciu populácie, pretože vakcíny obsahujú látky, ktoré nám bránia racionálne rozmýšľať. Na nemenovanom konšpiračnom vysielači o tom hovorili. A ono to je pravda! Však by nám nešli takto klamať!“ A vtedy som ja osobne začal ľutovať to, že obrnu nemám a fakt musím žiť vo svete, kde žijú takéto, ehm…

Ako to však býva zvykom, nájdu sa ej experti z oblasti chémie, ktorí vyhlasujú, že vo vakcínach sú škodlivé látky, ako napríklad formaldehyd, skvalén a kadejaké zlúčeniny hliníka. Tomuto už skutočne nerozumiem. Ja osobne zloženie liekov neštudujem a evidentne to nerobí ani žiaden z moralizátorov nad očkovaním. Pretože prísť do lekárne a poprosiť milú slečnu o škatuľku Penicilínu, ktorého zloženie budete študovať pomocou Googlu ďalšiu pol hodinu, je podľa mňa na sanatórium. Ak sa chceme rozprávať o škodlivinách aj v zdravej brokolici nájdete Kobalt. Kompetentní ho chceli v minulosti používať ako plášt na jadrové bomby, pretože by sa dokázal ľahko transmutovať a zamoriť tak územie rádioizotopom. Samozrejme, toto sa deje len pri ožiarení energetickými neutrónmy, ale nikdy neviete, kedy sa dostanete do kontaktu s týmto ožiarením. A tak, ak budete mať pri sebe brokolicu v nesprávnom čase na nesprávnom mieste, ďakujem pekne. V prípade, že na to pôjdeme logicky, prečo mamičky nezakazujú aj brokolicu?

Nemajte však strach, nielen na Slovensku, ale aj u našich susedov, za morom, ale aj za oceánom žijú stvorenia, ktoré budú reptať o tom, ako nedajú zaočkovať svoje dieťa dovtedy, pokým ich potomok ,,tú tuberu“ nedostane. Na záver vám poviem už asi len toľko, že sa mi chce z dnešného sveta plakať. Doteraz bolo všetko v poriadku, avšak zrazu je vo všetkom problém, ktorý nevyrieši ani Gizka a.k.a Svokra. Všetko je len hra ,,mocných a iluminátov“.