Krásna, obdivovaná, empatická, famózna… Angelina Jolie je jednou z najúspešnejších herečiek Hollywoodu, ktorá sa do mysle všetkých mužov zapísala už takmer pred dvoma desaťročiami!

Možno ste to dodnes netušili, ale Angelina Jolie sa v mladosti chcela stať riaditeľkou pohrebného ústavu. Skôr, ako sa jej túžba stihla naplniť, začala v New Yorku, Los Angeles a Londýne pôsobiť ako profesionálna modelka, ktorá sa príležitostne venovala aj herectvu. Vďaka sci-fi ,,Cyborg 2″ si ju všimli tvorcovia filmu Hackers, kde si zahrala svoju prvú hlavnú úlohu a rovnako stretla prvého manžela, Jonnyho Lee Millera. Skutočný zlom v kariére dosiahla vďaka filmu ,,Playing God“, kde si zahrala s Davidom Duchovnym a následne získala Zlatý Glóbus a bola nominovaná na cenu Emmy za vedľajšiu úlohu vo filme ,,George Wallace“. 

Hviezda Angeliny začala stúpať rýchlo a vysoko, kritici sa jej talent rozhodli oceniť za herecké kvality nomináciou na ďalšiu cenu Emmy a Oscara, za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe! Skôr ako sa objavila vo filme ,,60 sekúnd“ s blond vlasmi, stihla sa opäť vydať a rozviesť s hercom Billym Bobom Thortonom, ktorého ampulku krvi nosila uviazanú okolo krku. Ságou ,,Lara Croft“ si okolo svojich prstov obmotala celý mužský svet, keď sa zhostila úlohy hlavnej hrdinky filmov inšpirovaných počítačovými hrami. O dva roky neskôr, v roku 2004, stretla pri natáčaní snímky ,,Pán a pani Smithovci“ lámača ženských sŕdc Brada Pitta, ktorý je okrem iného aj vášnivým fotografom. Na svojich snímkach kedysi zvečnil aj krásnu Angelinu a ľuďom tak dovolil nazrieť do ich najintímnejšieho súkromia. No nie je nádherná?

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Foto: sociálne siete, wall.alphacoders.com