Obľúbená rozprávka Tri oriešky pre Popolušku patrí už roky rokúce k vianočným televíznym klasikám naprieč všetkými generáciami. Nežná Libuška Šafránková v úlohe nešťastnej sirôtky s rozšafným princom stvárneným Pavlom Trávničkom sú neoddeliteľnou súčasťou štedrého večera v mnohých domácnostiach nielen u nás na Slovensku. Romantický príbeh o troch kúzelných orieškoch láme rekordy napríklad aj v neďalekom Nemecku!

Zdá sa však, že pracovití holúbkovia, ktorí Popoluške pomáhali s preberaním hrachu, majú silnú konkurenciu v iných okrídlených bytostiach – kiná totiž takto pred rokom praskali vo švíkoch počas premietania druhého dielu „nebeskej“ rozprávky Anjel Pána, ktorá nadviazala na mimoriadny úspech prvej časti spred jedenástich rokov! Ivan Trojan a Jiří Dvořák predviedli v úlohách anjela Petronela a čerta Uriáša svoje životné herecké výkony, pričom tak vytvorili nezabudnuteľnú rozprávkovú dvojicu, ktorú s obľubou sledujú nielen detskí diváci.

vianočné televízne klasiky vianočné rozprávky Anděl Páně 2

Oboch hlavných aktérov bláznivého vianočného príbehu si môžu filmoví nadšenci pozrieť aj počas týchto sviatkov, a to 24. decembra na českej aj slovenskej verejnoprávnej televíznej stanici. Očakáva sa, že snímok pokorí v sledovanosti všetky ostatné tituly vysielané práve počas najkrajších dní v roku, a tak niet divu, že režisér najúspešnejšej porevolučnej rozprávky Jiří Strach už teraz uvažuje o ďalšom pokračovaní príbehu o popletenom anjelovi a jeho pekelnom priateľovi, čertovi Uriášovi.

Anjel Pána

herec Ivan Trojan ako Anděl Páně
Ivan Trojan v úlohe popleteného anjela Petronela
V Anděl Páně 2 si zahrala aj slovenská herečka Vica Kerekes
V druhej časti si zahrala aj Slovenka Vica Kerekes
Herec Jiří Bartoška v úlohe Boha v rozprávke Anděl Páně
V úlohe Pána Boha sa predstavil Jiří Bartoška
režisér Jiří Strach plánuje natočiť tretí diel rozprávky Anjel Pána
Režisér Jiří Strach, ktorého si pamätáte z rozprávky Lotrando a Zubejda

Legendárna Popoluška

Libuše Šafránková ako Popoluška

Libuše Šafránková a Pavel Trávniček v rozprávke Tři oříšky pro Popelku
Popoluška a princ – jedna z najkrajších dvojíc českého filmu

Vojtěch Dyk: Modlitba (pieseň z filmu Anděl Páně 2)

Foto: Instagram | Video: YouTube