Rozhodli ste sa schudnúť, nie kvôli letu a plavkám, ale kvôli sebe, aby ste sa cítili lepšie. Rozmýšľate aj o tabletkách na chudnutie a neviete sa rozhodnúť, či je to správne voľba? Čo by ste mali vedieť predtým, ako uzrie svetlo sveta vaše konečné rozhodnutie, ktoré potom nebude môcť odvolať ani Najvyšší súd SR? To sa dozviete v týchto ďalších riadkoch.

 

Ako fungujú tabletky na chudnutie?

Myslíte si, že ich budete užívať dva mesiace a odvedú všetku prácu za vás? Omyl, takto tabletky na chudnutie nefungujú. Patria do kategórie výživových doplnkov preto, lebo im musíte pomôcť aj vy – zmenou jedálnička a pohybom. Účinné tabletky na chudnutie zrýchlia metabolizmus, ktorý bude spaľovať tuky rýchlejšie. Mali ste problémy s tým, že ste neodolali žiadnemu sladkému jedlu? Tieto tabletky potlačia aj vašu chuť do jedla. To vám pomôže pri vašom upravenom jedálničku.

Ako zmeniť jedálniček?

Nemusíte sa zbaviť všetkého, čo máte rady, vyhoďte z vášho jedálnička nezdravé prílohy – hranolky, knedľu, americké zemiaky a najlepšie aj ryžu. Vymeňte ich za bohatú zeleninovú oblohu. V týchto horúcich letných dňoch sa budete cítiť lepšie, keď si dáte ľahké jedlo a nebudete zbytočne preťažovať metabolizmus ťažkými a mastnými prílohami. Dôležité je, aby ste jedli menšie porcie a aspoň 5x denne, čo naštartuje metabolizmus ešte viac. Pri chudnutí môžete pomôcť organizmu detoxikovať vďaka spiruline, čo je riasa, ktorá zlepší vaše trávenie a aj kardiovaskulárny systém.

Pridajte pohyb

Bez športovania sa ani lístok nepohne, pomôžte svojmu telu spaľovať vaše tuky, urýchlite stratu váhy, predstavte si, ako skvelo sa budete cítiť, keď zhodíte toľko, koľko chcete. Obujte  si tenisky na behanie, urobte niečo pre svoje telo, pre svoje zdravie, pre svoju psychiku. Pretože beh vám s týmto všetkým pomôže, zatiaľ nikto lepšiu a zdravšiu aktivitu ako behanie nevymyslel.