Slovensko pátra po 17-ročnej Majke! Dievčina sa v nedeľu spolu s kamarátmi vracala z festivalu z Bratislavy, pričom cestou naspäť vystúpili v Púchove, kde sa chceli okúpať vo Váhu. To ale, bohužiaľ, robiť nemali.

Ako a prečo sa niečo tak strašné stalo, nie je v tejto chvíli podstatné. Dôležité je, že po Majke sa zľahla zem a jej najlbižší, známi a polícia prosia všetkých o pomoc. „V nedeľu 8. júla krátko pred pätnástou hodinou sme dostali žiadosť o pomoc pri pátraní po nezvestnej dievčine. Na zásah boli vyslaní traja príslušníci z Púchova s člnom a následne aj šiesti členovia potápačskej skupiny z Trenčína,“ k vzniknutej situcáii sa vyjadril krajský hovorca hasičov Marián Petrík.

Ako sa zdá, Slováci majú naozaj srdce na správnom mieste. Na Facebooku sa totiž objavil príspevok, ktorý vyzýva ľudí, aby pomohli pri pátraní 17-ročného dievčaťa. Za krátky čas ho zdieľalo viac ako 2800 ľudí. Pridajte sa aj vy!

Celé znenie výzvy nachádzajúcej sa na Facebooku

“Si človek????? Môžeš byť!!! Hľadá sa Majka!!! 
17-ročné dievča, ktoré sa pohrešuje, plávalo včera vo Váhu pri PU a začala sa topiť. Si človek? Tak sa nepýtaj kedy, akým spôsobom a sprav niečo pre toto dievča, jej rodinu.  Stále sa po nej pátra. Nie je predsa najkrajší zmysel na svete byť užitočný? (pomáhať blížnemu svojmu) Buď aj ty!! Buď človek… Nevieme si ani predstaviť, aké sú to ťažké chvíle pre rodinu a blízkych, možno aj pre samotnú Majku. Nádej predsa umiera posledná. 
Ak chceš byť v živote užitočný, začni teraz a pomôž človeku: 
A) zdieľaj!!!! 
B) Choď sa prejsť a pomôž ju nájsť: okolie Púchova- Váh (pátranie prebieha), spýtaj sa tam, ako môžeš pomôcť. Poprosím korektné komenty s údajmi, pomocou pri pátraní, organizovaní pátrania. 
Si človek? Verím, že si
14:30 pri Muriku v Púchove, pátranie a pomoc Majke (kto býva nižšie Ladce a ďalej to má tiež určite zmysel!),” takto znie celá výzva, ktorá prosí ľudí o pomoc pri pátraní Majky.

ZdrojFoto: Facebook