Spomínate si ešte na Saaru, dievča, ktoré svojím speváckym talentom v kúpeľni okúzlilo celý Youtube svet? Speváčka, ktorá nosí vo svojom hrdle skutočne zaujímavý hlas vydáva svoj prvý singel ,,Ur Cool“!

Krásna speváčka, ktorá je známa najmä youtuberom, sa narodila 2.5.1994 vo Fínsku. Napriek tomu, že vyrastala v prísnej konzervatívnej domácnosti, v populárnej hudbe sa nestratila a medzi jej prvé prehrešky patrila pop-rocková hudba Kelly Clarkson. Ak sa pýtate, odkiaľ vám je toto modrooké dievča známe, napovieme vám. Začiatkom roka 2014 zverejnila na svojom YouTube kanály video, v ktorom rúca bariéry medzi rôznymi svetovými jazykmi. Svojim presvedčivým prejavom zmiatla aj odborníkov, napriek tomu, že iba bľabotala rôznymi nárečiami, a dokonca dostala ponuku študovať medzinárodné jazyky! Celkom slušné, nie? Video nazbieralo len za jeden večer viac ako 100 000 zobrazení, dodnes je to 15,5 milióna!

Onedlho na to dokázala všetkým sledovateľom, že okrem rozprávania má aj inú prednosť. Je ňou spievanie. Saara natočila v kúpeľni (evidentne kvôli akustike) zaujímavé video, v ktorom spieva 14. štýlmi rôzne melódie, následne hrala na mnohých hudobných nástrojoch. Netrvalo dlho a Saara sa stala internetovou senzáciou, ktorú si do svojej show pozvala samotná Ellen DeGeneres. Speváčka, ktorá ukončila strednú školu v odbore kuchár a v úvode svojho pracovného života stála za pokladňou v supermarkete, sa odsťahovala do L.A., kde podpísala svoju prvú nahrávaciu zmluvu s Capitol Records. Skladba, ktorú Saara vyprodukovala ako svoj prvý singel, sa stala najsťahovanejšou v jej rodnom Fínsku a zaznamenala aj ďalšie úspechy. Jej tvorba je zameraná skôr pre teenagerov, nakoľko celkovo pôsobí veľmi uvoľnene a odviazane.

To, s čím Saara nemá skutočne žiadny problém, je predvádzanie sa pred kamerou. Možno aj práve z tohto dôvodu vydala k svojmu prvému singlu ,,Ur cool“ niekoľko videoklipov. Aj keď sa jedná len o lyric videá v rôznych jazykoch, vo všetkých vystupuje aj speváčka. Pre divákov na celom svete si pripravila francúzsku, arabskú, fínsku, anglickú, španielsku a mash up verziu. V týchto dňoch sa však Saara pochválila novým singlom ,,California“, ktorý znie skutočne výborne. Myslíte, že má šancu stať sa novou Katy Perry? 🙂

17

16 15

Video: Youtube | Foto: Facebook