Kedy naposledy ste dostali kyticu kvetov iba tak? Súčasná povrchná doba so sebou nesie aj istú dávku prehnaných očakávaní, kedy sú už maličkosti nepodstatné. Vzťahy začali vo veľkom vznikať na sociálnych sieťach, vyznania  formou statusov tiež nie sú ničím výnimočným a len málokto vám prizná, že vliezť s mužom do postele na prvom či druhom rande je úplne v poriadku. 

Netúžime však my, ženy, po niečom inom? Po láske a drobnostiach ako z hollywoodskych filmov? Náš malý súkromný prieskum ukázal, ako sú na tom naši milí muži s romantickými gestami.

Chceme romantiku!

Vyžiadajme si rozmaznávanie, aj keď nemáme sviatok! Veľa z vás nám napísalo, že kvety dostávate len vtedy, keď čosi oslavujete. Nechceli by ste však, aby na vás partneri mysleli aj vo všedný deň? Len tak, pretože vás ľúbia a bez vás by nedokázali existovať? Dostať občas nejakú hlúposť, ktorú máte tak rady. Obľúbená sladkosť alebo kvetiny. Nestojí to milióny a vie vás to nesmierne potešiť. Ak však máte po svojom boku muža, ktorý vám, nedajbože, z času na čas navarí, prípadne vás vezme na večeru, poďakujte mu. Možno ani len netušíte, akú radosť mu tými jednoduchými slovami spôsobíte. :)

Ženy chcú romantiku

Z očí do očí

Čo nás veľmi potešilo, ešte stále je tu ,,face to face“ spoznávanie sa. V našej malej ankete nám všetky dámy odpovedali, že sa s priateľom zoznámili inak ako cez sociálnu sieť. Bravó! V dnešnej dobe, kedy sa cez Facebook, Twitter či Instagram rieši už naozaj kadečo, je to veľmi cenné a originálne. Nepochybujeme, že aj vás viac poteší, ak si od vás muž vypýta kontakt, prípadne vás pozve na rande z očí do očí, než keď niekto cudzí napíše: ,,Ahoj, kráska, popíšeš? Dáme kávu?“ Nemáme pravdu, dámy? :)

Vyznávanie lásky

Ďalším veľmi pozitívnym výsledkom bolo, že muži vyznávajú ženám lásku pomerne často, a taktiež si v tejto elektronickej dobe stále úspešne obhajujú titul gentlemanov. Zobliekajú a obliekajú nám kabáty, držia nám dvere a pusinkujú nás vždy, keď je to možné. Nosia nás pod svojimi ramenami a hovoria nám, že nás ľúbia. Ale pozor! Je to niečo, čo by malo fungovať automaticky.

romantikaNeberte nás ako samozrejmosť!

Vždy sa však všade nájde malý háčik. Akonáhle nás majú v hrsti, niektorí z nich sa prestanú snažiť a našu spoločnosť berú ako samozrejmosť. Tiež ste presvedčené, že by vás mal partner aspoň čiastočne rozmaznávať aj po pár rokoch? Skúste mu naznačiť, že by ste chceli dostať romantický list, odkaz či báseň, opäť zažiť tú romantickú klišé prechádzku alebo nech vás len staromódne pozve do kina. To predsa zaberá na každú ženu. :)

Foto: pixbay