Aj keď možno mnohé z vás predpokladajú, že na Slovensku stále nie je dostatok kvalitnej hudby, vyvedieme vás z omylu. Za svetlý bod na konci tunela sa dá totiž považovať aj sympatický hudobník Andrew May, ktorému práve v týchto dňoch vychádza debutový album Freedom!

Andrew May, alebo ak chcete Andrej Mutňanský, sa vydal na vlastnú hudobnú dráhu približne pred piatimi rokmi. „Odkedy som prvýkrát okúsil chuť komponovania vlastných skladieb, som v neustálom kolobehu skladania, aranžovania a nahrávania. Pamätám sa, akoby to bolo teraz, ako som raz ostal sám v štúdiu, ktoré sme mali s bývalou kapelou a nahrával si sám svoje prvý vokály. Ten pocit absolútnej hudobnej slobody mi natoľko učaroval, že som si zobral pôžičku na štúdiovú techniku a nástroje a začal často krát aj od rána do noci zhudobňovať svoje hudobné myšlienky.“

Andrej bol už odmalička doslova posadnutý hudbou a vnímaním rôznych spevákov či kapiel, pri ktorých albumoch dokázal stráviť celé hodiny. Nakoľko ho hnevalo, že všetci mali dve-tri dobré skladby a zvyšok dosky bol skôr ako ,,hudobná vata“, on sa rozhodol, že bude robiť albumy inak. Jeho základnou filozofiou je, aby mala každá skladba na nosiči svoje plnohodnotné miesto a poslucháč si ho vypočuje s nadšením od prvej skladby až po poslednú.

Sympatický hudobník má dnes za sebou množstvo spoluprác s rôznymi menami, ako sú Lina Mayer, VeronikaS, Samuel Hošek, Ronie, Laura Wengová, B Joey, Ashley Abrman, mimoriadne úspešným producentom Randym Gnepom či textárkou Patríciou Pavlíkovou. „V neposlednom rade som vďačný aj Robovi Opatovskému, ktorý mi pri zrode projektu Andrew May veľmi pomohol a pomáha a radí mi dodnes.“

Ako sa však zdá, okrem obľúbeného hitu Summer Love či mimoriadne úspešnej skladby Rescue the World, je Andrew aj veľkým romantikom. Okrem jedenástich anglických singlov sa na albume nachádza aj vyznanie pre jeho partnerku v slovenčine! „Táto pieseň pre mňa veľmi znamená, keďže vznikla ako zásnubná pieseň pre moju priateľku a som veľmi zvedavý ako budú ľudia na ňu reagovať,“ dodáva Andrej.

Rescue the World

Duet so speváčkou Ronie

Video: YouTube