Je tomu takmer rok, čo sa obľúbená herečka Slovenského národného divadla podrobila policajnej prehliadke, pri ktorej jej za volantom namerali 2,4 promile alkoholu. Petra Vajdová v tom období hviezdila v markizáckej šou Let’s Dance, z ktorej napokon po zdravotných komplikáciách s nohou odstúpila. Vďaka tanečnému umeniu však bola v predmetnom období horúcou kandidátkou na kráľovnú tanečného parketu!

Jedna z najkvalitnejších slovenských herečiek urobila počas uplynulého roka jednu neuváženú chybu, kvôli ktorej sa jej začal rúcať život ako domček z karát. Krehká Petra si totiž sadla za volant po zopár pohárikoch vína a v čase, kedy sa vracala domov automobilom, ju zastavila policajná hliadka kvôli bežnej kontrole. Umelkyňa okamžite prebrala zodpovednosť za svoj skutok, spolupracovala s orgánmi a na pleciach viditeľne niesla všetku hanbu sveta:

„Pred pár dňami som sa dopustila veľkej chyby. Šoférovala som auto pod vplyvom alkoholu. Bola to skratová situácia, ktorú veľmi silno a úprimne ľutujem. Moje konanie bolo nezodpovedné a mohla som ohroziť okrem seba aj iných. Chcem sa všetkým ospravedlniť za moje konanie, divákom, či už v televízii alebo divadle, mojim kolegom a v neposlednom rade mojim blízkym. Je mi to celé veľmi ľúto, prijímam zodpovednosť v plnej miere so všetkými následkami. Svoj skutok úprimne ľutujem a budem ľutovať celý život,“ povedala s pokorou pár dní po incidente.

Aj keď sa v kuloároch hovorilo, že Petra je momentálne na odvykacej kúre v Pezinku, zdá sa, že pravda je dnes niekde úplne inde. Rodina na fantastickú herečku, ktorá v divadle podáva vždy dychberúce výkony, uvalila informačné embargo: “Petra je približne už tri týždne na liečení v zahraničí. Rozhodla sa, že bude bojovať so závislosťou od alkoholu a so zdravotnými problémami. Mala by tam byť približne tri mesiace,” prezradil pred časom zdroj z divadla pre Plusku.

Aktuálne sa k predmetnej situácii vyjadrila aj Petrina priateľka a kolegyňa Eňa Podzámska, ktorá však o svojej kamarátke nemá žiadne informácie: „Úprimne sa priznám, sme síce veľmi dobré priateľky, ale naozaj neviem, ako sa má. Petina rodina dala na ňu celkové embargo. Nechcú prezradiť, ako sa má, ako sa cíti a vlastne až do septembra viem, že Peťka nebude nikde pracovať a ani nič robiť. Neviem vôbec, čo sa s ňou deje a ani to, kde momentálne je,“ prezradila Elena Podzámska pre portál Pluska.

Peťa a Vlado Kobielsky, ktorý sa stal napokon kráľom tanečného parketu

Zdroj: Cas.sk, Pluska | Foto: Instagram, Facebook