Je tomu iba pár dní, čo celé Slovensko šokoval incident, ktorý vyvolala herečka SND, a taktiež dabingový hlas mnohých zahraničných tvárí, Petra Vajdová. Sympatická herečka, ktorá zjavne nezvládla smútok z veľkej lásky k ženatému mužovi, si evidentne, žiaľ, vypila trochu viac alkoholu, po čom ju za volantom jej automobilu zachytila policajná hliadka. Brunetka tak dostala počas bežnej kontroly ,,fúkať“, pričom jej dreger nameral v dychu 2,4 promile alkoholu. Petra sa po odhalení tejto skutočnosti vraj psychicky zrútila.

Kolegovia ju vykresľujú ako mimoriadne citlivú ženu, ktorá sa, žiaľ, nešťastne zamilovala do ženatého muža. Hľadať však pravdu o tom, čo prinútilo sadnúť výbornú herečku Petru Vajdovú za volant v podguráženom stave, je iba prehlbovanie zbytočných teórií, ktoré nikam nevedie. Faktom ostáva, že umelkyňa, ktorá sa má už onedlho stať jednou z hlavných tvárí veľkolepej šou Let’s Dance, si vyrobila mimoriadne faux pas, na ktoré v súčasnosti poukazuje celá krajina. Aj keď sa spočiatku zdalo, že Petra to bude mať na všetkých frontoch poriadne nahnuté, vedenie SND sa pre denník Nový Čas vyjadrilo jednoznačne: „Petra Vajdová je skvelá herečka. Vážime si jej prácu a spomínaný problém považujeme len za chvíľkové osobné zlyhanie,“ uviedol generálny riaditeľ SND Marián Chudovský.

Na rozdiel od divadla sa TV Markíza, ktorá má tanečnú súťaž spustiť už o pár dní, vyjadruje o čosi záhadnejšie: „S Petrou sme v intenzívnom kontakte, všetky scenáre jej účinkovania v šou sú zatiaľ otvorené,“ povedal pre Nový Čas šéf PR a marketingu Markízy Michal Borec. Tak či onak, herečka si svojim konaním vyslúžila odsúdenie od mnohých fanúšikov, avšak dnes už pozná aj trest, ktorý jej bol oznámený na súde: „Dňa 13. 8. 2017 prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava II na Petru V. podal obžalobu a dňa 14. 8. 2017 jej bol trestným rozkazom Okresného súdu Bratislava II uložený peňažný trest v sume 1 000 eur. Obvinená sa k protiprávnemu konaniu od počiatku priznávala a vzhľadom na jej osobu, ako aj doterajší život, je možné v predmetnom prípade považovať súdom uložené sankcie za dostatočné,“ povedal pre denník hovorca krajskej prokuratúry v Bratislave Michal Šúrek. Herečka má navyše zákaz viesť počas nasledujúcich dvoch rokov akékoľvek motorové vozidlá.

Upútavka Petry do tanečnej šou Let’s Dance

Zdroj: Nový Čas