Módni nadšenci, zbystrite pozornosť! Ak chcete študovať v módnom priemysle, už nemusíte vycestovať stovky kilometrov za slovenské hranice. V septembri totiž otvorí svoje brány pobočka francúzskej školy MOD´SPE Paris priamo v Bratislave!

Prestížna škola v Paríži bola založená v roku 1993, odborníkmi na dámsku konfekciu. Tí začínali s vyučovaním pre ôsmych študentov a dnes školu navštevuje približne 200 poslucháčov z rôznych kútov sveta.

MOD´SPE Paris CENTRAL EUROPE bude jedinou pobočkou v strednej Európe. Momentálne má akreditované prvé tri roky, teda bakalársky stupeň, ktorého absolvovaním študenti získajú francúzsky titul. Presný názov odboru je ,,produktový manažér pre módny marketing a dizajn“. Poslucháči štúdia sa okrem módnych trendov priučia aj manažérskym zručnostiam, veď prednášky budú viesť samotní odborníci pochádzajúci priamo z oboru! Okrem iného bude nutné absolvovať prax v niektorom z módnych podnikov, a tak si škola poistí, že z nej vyjdú skutočne kvalifikovaní ľudia. Celé štúdium prebieha v anglickom jazyku, uplatniť sa teda budete môcť skutočne širokospektrálne.

Do prvého ročníka by malo nastúpiť 40 – 60 žiakov, teda dve triedy. Čas podania prihlášok sa pomaly blíži. Zvážte túto možnosť, veď ak patríte k módnym fanúšikom, môže to byť pre vás správnym krokom vpred a otvorením mnohých dverí vo svete módy. 🙂

Foto: Tumblr