Väčšine žien sa už mnohokrát osvedčilo, že príroda je neopísateľne silnejšia ako rôzne kozmetické prípravky. Jedným z najdôležitejších hygienických návykov pred spánkom, je správne odlíčenie pleti. Okrem toho, že ju musíte mať dôkladne čistú zvonka, dôležité je starať sa o ňu aj zvnútra. Ktoré potraviny sú pre vašu pleť tie najvhodnejšie? [sociallocker]

 

Hrozno

V prípade, že máte problémy s pleťou, výbornou voľbou je konzumácia tmavého hrozna, no nič sa nestane ani vtedy, ak si pochutíte na bielom. Dobre totiž bude fungovať aj to. Doprajte si niekoľkokrát do dňa misku tohto zázračného ovocia a vaša pleť bude ako znovuzrodená. Nebudete ju mať napnutú a suchú. Okrem toho hrozno obsahuje aj antioxidanty, ktoré vašej pleti dodajú čerstvý nádych a pomôže pri kožných problémoch.

Acai

U nás síce ešte nie sú tieto malé plody príliš známe a najčastejšie si acai asi každý spomenie na skvelú misu plnú fialovej hmoty s ovocím. Acai sú totiž malé fialové bobuľky, ktoré sú skvelé na očistu pleti a aj celého organizmu.

Žihľava

Žihľava patrila v oblasti zdravia medzi najlepších pomocníkov už v minulosti. Jej využitie je skutočne všestranné. Môžete si ju napríklad zaliať horúcou vodou, nechať vylúhovať a spraviť si čaj. Dokážete ju však kúpiť už aj vo forme tabletiek v lekárňach. Ak si chcete vychutnávať čaj zo žihľavy po celý rok, usušte ju! Žihľava totiž veľmi dobre bojuje proti akné.

Brokolica

Chcete ráno vyzerať čerstvo a sviežo? Dajte si na večeru brokolicu! Dobre urobíte, ak si kúpite čerstvú a upravíte ju na pare. Takto v nej udržíte všetky vitamíny.

cats

Avokádo

Zelené ovocie obsahuje vysoký podiel vitamínu E, ktorý je výborný na sviežosť a vitalitu pleti. Ak vám tento zázrak nechutí len tak samotný, skúste si ho ,,rozmačkať“, pridať trochu citrónovej šťavy, soli a čierneho korenia. Spravíte si tak doma guacamole, ktoré vám bude zaručene chutiť!

Foto: pexels [/sociallocker]