Ste single? Určite poznáte niekoľko situácií, keď vás kamarátka, ktorá má už niekoľkoročný vzťah, vytočí nejakou poznámkou alebo hláškou, ktorú povie na vašu osobnosť. Byť sama je super, no niekedy je to aj presný opak. [sociallocker]

 

1. Prečo si sama/ Prečo nikoho nemáš?

Začneme hneď zostra. Tieto otázky bývajú pre vaše blízke priateľky tabu, pretože poznajú vašu minulosť a ak ste nemali práve najľahší rozchod, radšej sa v tom vôbec nevŕtajú. No určite máte v okolí aj ,,kamarátky“, ktoré sa neboja ničoho a bez váhania sa vás opýtajú na všetko. Možno si to ani neuvedomujú, no takáto otázka môže vyvolať veľmi nepríjemnú situáciu, v ktorej ste sa už určite neraz ocitli. Zachovajte však pokoj a odpovedzte im s úsmevom na tvári tak, že vám budú vašu samotu závidieť ešte nejaký čas.

2. Ako je možné, že taká krásna žena ako si ty, ešte nikoho nemá?

Presne túto otázku si môžete klásť v duchu aj vy sama. Potom však príde niekto so skleneným pohľadom, kto by vás rád zbalil na piatkovej party a položí vám úplne totožnú otázku. Kamaráti vám ňou chcú možno zdvihnúť sebavedomie, no ak ju počujete desaťkrát za večer, dostaví sa presne opačný výsledok. A čo ten Casanova z party? Možno budete radšej naozaj sama, ako s človekom, ktorý sa vám chce zapáčiť týmto úlisným a obohratým spôsobom.

3. Nepomôžem ti niekoho nájsť?

Rande naslepo? Tajné stretnutie s kamarátom vášho švagra? Dokonalý kolega jednej z vašich priateliek na špeciálnom výlete len ,,pre pozvaných“? Takzvaní dohadzovači dokážu napáchať viac škody ako úžitku. Vaša kamarátka môže mať zopár tipov, ktoré by možno aj stáli za to, no mnohokrát býva výsledok vždy ten istý- príšerný koniec, simulované rozhovory, kedy ,,musíte niekam odísť“, či trápne ticho a útek domov z podniku cez okienko toalety. Jediné, čo máte s tým chlapom spoločné je to, že ste single.

4. Nemáš príliš vysoké nároky?

Otázka, ktorá dokáže vytočiť každú ženu. Čo vôbec znamenajú vysoké nároky a prečo by ste sa mali uspokojiť s priemerom? Každá z vás si zaslúži svojho vysnívaného princa na bielom koni, ktorý sa stane vašim vyvoleným gentlemanom na celý zvyšok života. (alebo aspoň na dnešnú noc) Neupustite od svojich nárokov a hľadajte, pokým nestretnete človeka, pri ktorom vám budú lietať v bruchu motýle.

5. Nehľadáš až príliš? Veď ten pravý príde v správny čas!

Asi najlepší výrok hneď po tom, ako sa vás kamarátka opýta, či neskúsite internetovú zoznamku, pretože málo hľadáte. Samozrejme, tlačiť na to, aby ste si niekoho našli a behať z jedného rande na druhé asi nie je práve najrozumnejšie, no ani pri sedení doma na gauči a pozeraní televízie asi nikto len tak nezaklope na vaše dvere.. [/sociallocker]