Beh patrí medzi obľúbené športové aktivity, ktoré sú jednou z najlepších variant pri chudnutí. Aj keď si to mnohí neuvedomujú, pri behu sa dá robiť množstvo chýb, ktorým by ste sa mali vyhnúť, ak nechcete prísť k úrazu! [sociallocker]

 

Pred behaním

Ak si myslíte, že si stačí obuť tenisky a rozbehnúť sa do prírody, spomaľte. V prvom rade pred behom nezabúdajte na veľmi dôležitú vec, a to- poriadne sa ponaťahujte! Ak nechcete prísť domov s natiahnutým svalom alebo horším úrazom, dbajte na strečing!

Rýchlosť

Začali ste bežať, no už po pár metroch končíte, pretože nevládzete udržať tempo? Nevzdávajte sa! Mnohokrát sa stáva, že to hneď na začiatku ,,prepálite“, a preto už po chvíľke nevládzete. Skúste ísť pomalým tempom celý čas. Keď vám dochádzajú sily, na moment prejdite do chôdze a potom znova do behu.

Dlhé kroky

V prípade, že robíte dlhé kroky, môžete sa rýchlejšie unaviť. Je to zbytočné. Radšej bežte pomalšie s kratšími krokmi, držte si rovnú chrbticu a pevné telo.

Zmeny

Ak beháte kvôli tomu, že chcete schudnúť, robíte dobre. Beh patrí medzi športy, ktoré vykonávajú mnohí najmä z dôvodu, že chcú zmeniť konfekčnú veľkosť alebo spevniť postavu. Nemyslite si však, že hneď po prvom vybehnutí budete štíhle ako prútik a môžete zjesť úplne všetko! Pri každom chudnutí je základom disciplína, výdrž a spojenie cvičenia so správnym stravovaním.

Tenisky

Nezabúdajte na vhodnú obuv, ktorá je pri behaním jedným z najdôležitejších aspektov. Ak nebudete mať správne tenisky, môžete si zničiť kĺby aj kolená. Šnúrky si zaviažte na dve mašličky, aby ste o ne náhodou nezakopli alebo sa vám nerozviazali. Vaše nohy tak budú omnoho pevnejšie. [/sociallocker]