Aj ten váš sa otáča za každou sukňou? Skrýva pred vami mobilný telefón a v momente, keď sa zjavíte vo dverách, sklápa notebook o 106? Potom ste si pravdepodobne narazili neverníka.

To, že sa muž pozrie za inou ženou, ešte nič neznamená. Dobre vieme, že to robia všetci bez rozdielu či sú zadaní, nezadaní, ženatí i slobodní. Je to inštinkt, ktorý ich núti sledovať okolie, veď muži sú predsa lovci od prírody. V konečnom dôsledku môžete ďakovať vyšším silám, ak všetko ostáva len pri pohľadoch. Pýtate sa, kedy nastáva problém a vy máte právo báť sa či nemá tajné aférky?

1. CELKOVÝ VZHĽAD

Britská expertka na se* a vzťahy Tracey Coxová a jej nová štúdia hovoria o tom, že ženy sú schopné spoznať záletníka už 3 sekundy po prezretí jeho fotografie. Čo všetko sa z nej dá vyčítať? Už obyčajná vzdialenosť očí na tvári hovorí o tom, že muži, ktorí ich majú ďalej od seba, sa viac pozerajú po iných ako tí s očami blízko pri sebe. Ďalším ukazovateľom je tvar brady. Ak je hranatá, muž má väčší sklon k nevere ako ten s oválnou, ktorý hľadá zázemie. Husté obočie prezrádza, že má vysoký sexuálny apetít, krivý či inak nerovný nos značí perverznosť. A čo povedia vlasy? Krátko vystrihané boky a dlhšie vlasy na vrchu hlavy prezrádzajú egocentrickosť a posadnutosť samých sebou.

2. OCHLADOL

Nepotrebuje vašu blízkosť, váš telesný kontakt ani nič, čo sa týka vás. Je zahľadený sám do seba. To všetko len preto, lebo to už zdieľa s niekým iným. Odmieta s vami intímnosti, túlenie, vylihovanie v posteli, rozhovory… Už pre neho nie ste centrom pozornosti.

3. VŠETKO SCHOVÁVA

Mobil nepustí z ruky, počítač nespustí z očí. Neustále niečo sleduje, esemeskuje, tajne telefonuje. Ešte aj v noci mu chodia SMS-ky a na displeji svietia neprijaté hovory z neznámeho čísla. Všade používa tajné kódy a heslá, neprihlasuje sa na vašom počítači. Kto je bez viny, ten nemusí schovávať nič, no nie?

4. NEJAVÍ ZÁUJEM

Nielenže odmieta súlož, aj keď predtým bol on ten, ktorý ju vždy inicioval, teraz mu je všetko akosi jedno. Odpovedá jednoslovne, priamo, nepomáha v domácnosti, nestará sa o to, čo je v chladničke alebo či je navarené. To, čo mu vadilo, zrazu prestalo.

5. TRÁVI ČAS MIMO DOMU

Jeho nevšímavosť sa prehlbuje. Z práce chodí neskoro, odrazu začal robiť aj nočné a nadčasy. Keď sa ho opýtate, kde včera bol, zaryto mlčí. Postupne si začínate všímať, že čas, ktorý ste spolu kedysi trávili na prechádzkach či spoločnými aktivitami, je minulosťou. Teraz sa naplno oddal tomu, čo musí skrývať.

A ako odhalili neverníkov niektoré z našich čitateliek?

„Prestal sa so mnou rozprávať. Líhal si ku mne neskoro, občas ostal cez noc na gauči. O deti ani o domácnosť sa vôbec nestaral. Nič ho nezaujímalo. Keď som ho poprosila o nejakú láskavosť, vždy na mňa vybehol s tým, že či to neviem urobiť sama. Tváril sa, že som neviditeľná. Se*ovať by som ho nedonútila, ani keby som mala prsia trojky, štíhly driek a dlhé nohy až po zem. Neskutočne ochladol. Bol ako skala. Studený a tvrdý…“ (Eva, 38)

„Keď som mu po firemnom večierku našla na košeli tmavočervený rúž a jeho sako voňalo cudzím parfumom, myslela som si, že je to zlý sen. Keď som ho videla, ako si spokojne leží na pohovke v obývačke, mala som chuť ho zabiť. Zbalila som sa a odišla som aj s trojročnou dcérkou k mame. Vždy bol egoista, ale toto sme si nezaslúžili.“ (Iveta, 32)

„Mali sme tri mesiace do svadby a on sa začal správať divne. Domov chodieval neskoro, prestal sa ma dotýkať, na ulici sme sa už nedržali ani za ruky. Keď si spomeniem na naše začiatky vzťahu, on musel stále komentovať baby, ktoré šli okolo. Párkrát som sa urazila kvôli jeho narážkam typu: ,,Hneď by som ťa prehol, keby si mala takúto ultra krátku sukňu ako hentá.“ Vždy bol odmeraný, ale mal dni, keď bol ku mne milý, zhovorčivý, prítulný a láskavý. No jeho zlá stránka asi zvíťazila, keď si narazil osemnástku.“ (Adela, 25)