Spomínate si na Katku z dokumentu Heleny Třeštíkovej? Časozberný český film zaznamenáva 14 rokov života mladého dievčaťa závislého na drogách, ktoré sa dostalo do zlých kruhov. Ako však vyzerá závislá postava dokumentu dnes, po neuveriteľných 10-tich rokoch?

Film o závislej Katke (rok 2009) sa stal populárnym aj na Slovensku, pričom ho niektoré školy začali premietať žiakom ako varovný prst. Prečo začalo mladé pekné dievča brať drogy? Ako sama hovorí, chcela byť iná. Pár dávok sa však zmenilo na nočnú moru, ktorú režisérka Helena zaznamenávala polovicu jej života na video.

To, čo sa so závislou narkomankou zo známeho dokumentu stalo po natáčaní filmu, sa nedozvieme. Nám sa ale podarilo nájsť zábery a informácie z Katkinho súčasného života a už len z posledných fotografií naskakujú zimomriavky.

Takto vyzerala Katka na konci dokumentu (26 rokov)

Napriek tomu, že sa Katka na konci ukážok dostávala zo závislosti a zdalo sa, že bude mať i ona šťastný koniec, opak je pravdou. Po 10-tich rokoch od publikácie sa totiž opäť dostala na úplne dno, pričom sú problémy s drogami a bývaním na dennom poriadku.

Takto vyzerá Katka dnes
Takto vyzerá Katka dnes
Toto s ňou urobil život na drogách

Ukážka z dokumentu o Katke

Foto/Video: YouTube