Písal sa rok 2009, keď pred porotu prvej Česko-Slovenskej Superstar predstúpil 23-ročný Košičan s exotickým zjavom. V ten moment sa zrejme z pohľadu na fešáka Mareka Lacka zatajil dych a zrýchlil tep nejednej dievčine. Čo je však so Superstaristom dnes?

Znie to neuveriteľne, no od prvej Česko-Slovenskej SuperStar, v ktorej sa vo finále stretli Martin Chodúr a Miro Šmajda, ubehlo deväť rokov. Okrem dvoch najúspešnejších finalistov sa podarilo na hudobnej scéne zotrvať viacerým súťažiacim, ako napríklad Monike Bagárovej, Benovi Cristoaovi, Jánovi Bendigovi, Dominike Starej či Denisovi Lachovi. Zo silného ročníka si ale určite mnohé z vás pamätajú aj na exotického speváka Mareka Lacka, a to i napriek tomu, že sa napkon do konečnej 12-tky nedostal.

Marek Lacko

Hudbe sa venuje dodnes

Marek, ktorému pomaly, ale isto už ťahá na Kristove roky, žije v súčasnosti v Košiciach, kde nedávno kúpil aj byt. Od roku 2009, kedy sa zúčastnil Superstar, sa venuje spevu, pričom v tom istom roku založil aj skupinu Fictive Marry. Tá fungovala 4 roky, no teraz sa chlapci po dlhej pauze opäť dali dokopy. „Z rádia ma počuť zrejme nebudete, pretože žánrovo nejdeme komečným smerom – je to rocková muzička, pre rádia „tvrdé. V dnešnej „rap“ dobe je to trošku na ústupe, ale robíme to bez nejakej vypočítavosti – robíme hudbu, ktorá nás baví,“ ozrejmil nám Marek.

Kedysi spevák pracoval v regionálnom rádiu, no od roku 2014 pôsobí v IT firme. „Najväčšej zrejme na SVK, kde mám stály príjem, super šéfa, skvelých kolegov a cítim sa tu výborne,“ doplnil Košičan, ktorý zároveň prezradil, že popri zamestnaní stále hráva s kapelou alebo akusticky na rôznych akciách od teambuildingov cez svadby, oslavy či mestské akcie.“Začal som sa venovať aj posilke, aby ma neodfúklo, pretože na východe je ten vietor silnejší a pribudli mi aj nejaké čmáranice za tie roky na tele,“ s úsmevom sa pochválil bývalý Superstarista.

Hrdý otecko

Z Mareka je dnes dokonca hrdý otecko 7,5-ročného syna. „Mám krásneho syna, volá sa Paťko a je to moje všetko. Zmenil ma na zodpovedného človeka, ktorý zmenil priority v živote a tou najdôležitejšou je pre mňa práve ON,“ uviedol sympatický východniar.

marek lacko

Prihlásil by sa do SuperStar opäť?

A ako čiernovlasý fešák spätne hodnotí svoje účinkovanie v populárnej súťaži? „Ono, dlho som nevedel, čo ma baví v živote, až kým som sa v roku 2009 neprihlásil do prvej Československej Superstar. V tom čase som mal 23, vedel som 4 akordy na gitare a nikdy predtým som nespieval. Do Superstar som sa prihlásil, pretože som bol slobodný, plný energie a túžby po niečom zaujímavom. Vedel som, že tam bude kopec mladých ľudí a pekné baby. Ani len vo sne som si nepomyslel, že postúpim až pred brány finále,“ vyjadril sa Marek, ktorý priznal, že by sa možno do súťaže prihlásil aj dnes. Okrem toho nám ešte prezradil, s kým zo svojich bývalých kolegov sa stretáva.

„Stretávam sa s Denisom Lachom, ktorý sa čerstvo oženil – pretože manželku má z Košíc
Sem tam si napíšeme ešte s Nikoletou Baloghovou, ktorá žije na Teneriffe
A na FB ich mám viacerých, ale akosi nekomunikujeme, iba si LIKUJEME príspevky,“ povedal spevák, ktorý sa zo sladkého cukríka zmenil na poriadne príťažlivého zrelého muža, pričom milovníčky svalov a tetovaní si pri jeho fotkých rozhodne prídu na svoje.

Takto vyzerá Marek dnes

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Slovakwoman.sk | Foto: Instagram/marek_lacko_insta, supermusic.cz