Kam až môže zájsť ľudská hlúposť? Sme ženy, jedinečné, krásne, milujeme svoj život, avšak z času na čas sa medzi nami objaví aj výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo. Celú Českú republiku pobúrila počas uplynulého týždňa smrteľná autonehoda dvoch mladých dievčat, ktoré svojou nezodpovednou jazdou neohrozili len svoj, ale aj životy iných ľudí. 

Je tomu iba pár dní, čo verejnosť šokovala desivá autonehoda Nikoly B. (†21) a Nikoly V. (22), ktoré svoju šialenú jazdu a desivú smrť vodičky vysielali naživo prostredníctvom Facebooku. “Už ideme 120, behom chvíľky… 140. Až teraz vyrážame z Mostu, stretneme sa za päť minút pri Tescu, stíháš? Hej, koľko ideš? Ti pi*o,…,” kričí dievča a následne prichádza nepríjemný náraz. 21-ročná šoférka vyšla s vozidlom mimo cesty a narazila do protihlukovej steny, v dôsledku čoho utrpela zranenia, ktorým v nemocnici podľahla.

Aj keď boli záchranári na mieste nehody takmer okamžite, ešte pred nimi sa snažil dievčatám pomôcť Jan V., ktorý bol len pár metrov od nárazu! ,,Pri dievčatách som bol ako prvý. Volali sme sanitku a snažili sa im pomôcť, ako to šlo. Nebol to vôbec pekný pohľad. My sme zastavili na cikanie asi o tri minúty skôr a o 50 metrov ďalej. Moja tehotná partnerka s dvojročnou dcérkou sedeli práve vo chvíli nárazu pod zvodidlami v kroví. Za nimi bolo hneď naše auto a ja som stál za ním. Keby to dievčatám odstrelilo o desatinu sekundy neskôr, mohla sa stať hrozná katastrofa. Mohli to odniesť nevinní ľudia a z vodičky mohol byť trojnásobný vrah, pretože aj život môjho nenarodeného syna by sa v tú chvíľu počítal,“ uviedol pre český Blesk Jan V.

Keďže bol v danom momente pre svedka nehody prvoradé pomôcť obetiam, okamžite utekal k havarovanému vozidlu, pričom volal na tiesňovú linku. ,,Sanitky tam boli asi o 5 minút, vrtuľník o ďalšie dve. To už boli na mieste aj hasiči a policajti. Včera mi z toho bolo blbo. Ešte teraz to mám pred sebou, a to nemusím ani zatvárať oči,“ dodáva zdrvený Ján.

Nech máte akokoľvek naponáhlo, vždy vedzte, že môžete ohroziť aj životy iných, a najmä nevinných ľudí!

Video, v ktorom je zachytená celá jazda smrti, si môžete pozrieť —TU—!!!

Zdroj: YouTube, Blesk.cz