Internet zaplavilo šokujúce video z Českej Republiky, ktoré zaznamenalo jednu z najrozoberanejších tém, predovšetkým v letnom období. Nezodpovední vodiči motorových vozidiel stále nedbajú na nebezpečne stúpajúcu teplotu v odstavených dopravných prostriedkoch na priamom slnku.

Príkladom ďalšej nezodpovednej arogancie neznámeho vodiča je aj prípad, ktorý sa odohral v susednom Česku. Tentokrát však nešlo o malé dieťa odložené v autosedačke. Na ľudskú hlúposť takmer doplatili tri nevinné zvieratá, ktoré v aute strávili niekoľko hodín bez čerstvého vzduchu či pitnej vody.

Na nechutný čin upozornil neznámy muž, ktorý po spozorovaní situácie okamžite kontaktoval políciu. „Vo vnútri sa nachádzali dvaja psi, ktorí nereagovali na vonkajšie podnety, ležali s vyplazeným jazykom a veľmi ťažko dýchali. Vzhľadom na celú situáciu dôstojníci zhodnotili stav ako krízový a okamžite začali konať. Pomocou teleskopického obušku rozbili okno a malátnych psov z rozpáleného auta vyslobodili von. Jeden zo psov nebol schopný chodiť. Po tom, čo zvieratá dostali vodu, začal sa ich stav lepšiť. Pri ďalšej kontrole vozidla začuli strážnici zo zadnej časti ťažké sípavé dýchanie. Pod prepravkami našli tretieho psa menšieho vzrastu. Na miesto bola privolaná odchytová služba mestskej polície a z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu taktiež hliadka Polície ČR. Zhruba pol hodinu potom sa k vozidlu dostal 20-ročný majiteľ,“ poznamenali k vzniknutej situácií policajné zložky Českej Republiky.

Zdroj: Facebook/Městská policie hl. m. Prahy