Ak patríte medzi pravidelných poslucháčov diskusnej relácie RTVS Rádio Slovensko Sobotné dialógy, možno ste si všimli, že v jej uplynulej časti nešlo všetko tak, ako malo. Príčina bola v samotnom moderátorovi, ktorý si to za svoj prešľap pekne zlízol.

Braňo Dobšinský, už bývalý moderátor relácie Sobotné dialógy, aktuálne zrejme neprežíva najlepšie obdobie. Za všetko môže jeho zlyhanie v rámci posledného vysielanie spomínaného programu.

Najprv meškanie, potom skrátenie

Moderátor nielenže začal vysielať s cca 20 minútovým meškaním, ale počas toho, ako sa rozprával s hosťami podpredsedom Smeru Jurajom Blanárom a poslancom OĽaNO Gáborom Grendelom sa vraj nesústredil. Podľa redaktorov Hospodárskych novín, ktorí reláciu počúvali, nebol Braňo vo svojej koži, pričom Blanár ho dvakrát upozornil práve na to, aby sa sústredil. Naopak Dobšinský mal naňho viackrát slovne zaútočiť v súvislosti s témou okolo vraždy novinára Kuciaka. Relácia bola navyše skrátená.

Dobšinského neprofesionalitu si všimli i poslucháči, ktorí ho začali obviňovať z toho, že bol možno pod vplyvom alkoholu. K nepríjemnej situácii sa na svojom Facebooku vyjadrilo aj Rádio Slovensko. „Rádio Slovensko sa ospravedlňuje poslucháčom za neskorší začiatok a kratšie trvanie dnešnej diskusnej relácie Sobotné dialógy, čo bolo spôsobené zlyhaním ľudského faktora. Mrzí nás vzniknutá situácia a urobíme všetko pre to, aby si poslucháči mohli ďalšie vydania tejto diskusnej relácie vypočuť v štandardnom vysielacom čase a rozsahu.“

Nepríjemná dohra

Dôsledkom tohto prešľapu je vyhadzov. Ako informuje portál Strategie.sk, RTVS sa s Braňom Dobšinským dohodla na ukončení pracovného pomeru, a to k dnešnému dňu (9. 10. 2018), čo potvrdila hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Komentáre poslucháčov

 

Zdroj: Strategie.sk | Foto: YouTube, Hitky.sk