Prednedávnom našou spoločnosťou otriasla kontroverzná reklama na Absolut vodku s heslom Poď žiť. Nechaj žiť., ktorej cieľom mal byť boj proti rasizmu a neznášanlivosti a zároveň podpora témy tolerancie a ľudskosti nielen na Slovensku, ale i vo svete. U ľudí však vzbudila rozpuruplné reakcie – kým jedni s myšlienkou kampane súhlasia, iní sa búria. A práve do druhej skupiny patrí aj Lívia, ktorá na multikulturalizmus poskytla vlastný názor.

„Všetci, ktorí sa narodili na Slovensku, majú slovenského rodiča a milujú túto krajinu sú naši, bez ohľadu na farbu pleti. Značka Absolut podporuje toleranciu a ľudskosť na celom svete. Sme presvedčení, že pestrosť a rôznofarebnosť nám všetkým pristane. Sme tiež presvedčení, že v dnešnej dobe je dôležité tieto pozitívne signály šíriť do spoločnosti a vytvárať dialóg, vďaka ktorému sa vieme pochopiť, “ píše na svojom Facebooku spoločnosť Absolut. Svoje slová zároveň podporila i kontroverznou reklamou s černoškou hovoriacou po slovensky Nataly, ktorá do pozadia skladby Slovenské mamičky vo videu vystupuje so slovenskou partou na hlave.

Odvážna Lívia to Slovákom povedala na plné ústa

Reklama však u mnohých Slovákov vzbudila pohoršenie. Rovnako tak u mladej študentky bilingválneho gymnázia Lívie, ktorá sa na tému multukulturalizmu rozhodla verejnosti ponúknuť vlastný názor. Sympatická blondínka si myslí, že médiá propagujúce multikultúru vytvárajú falošnú verziu sveta. Aby spravili multikulturalizmus populárnym, predstierajú, že si ho všetci prajú. Dievčina tvrdí, že prakticky všetky vlády, ktoré sa do takejto politiky pustili, išli proti vôli svojho ľudu.

„Každý národ má svoje typické črty, jedlá, odevy. Neexistuje národ, ktorý by nemal vlastné tradície a špecifiká. Prečo niekomu nestačí takáto nádherná forma rozmanitosti? Prečo by mal mať niekto záujem mať z rozmanitej Európy homogénnu zmes národov bez ujasnenej histórie a tradícií? Lebo multikultúra, ktorú nám vnucujú, nič iné nedosiahne,“ vyjadrila sa vo svojom videu Lívia.

Ďalej tiež dodáva, že mladým ľuďom je čoraz ťažšie milovať a chrániť svoj pôvod, pretože sú často vychovávaní bez morálnych hodnôt a nepoznajú svoju identitu. „Chráňme ľudí pred zmätkom, chráňme si jedinečnosť kultúr, pretože pomenovanie multikultúra má v nás evidentne mylne pozitívny nádych. Kto bojuje za multikultúru, túži vedome alebo nevedome po zaniknutí všetkých kultúr, ktoré sa spoja v jednu bezduchú civilizáciu, čo sa ľahko môže zvrhnúť k vraždám, životu bez vyššieho cieľa plného promiskuity a konzumu,“ pohoršene konštatuje mladé dievča, ktoré sa už ďalej nedokázalo prizerať na súčasný boj v našej spoločnosti za multikultúru. „Výsledkom multikultúrnej spoločnosti v Európe je len zvýšená kriminalita a zánik historického dedičstva,“ dodala na záver.

Mnohí Slováci dávajú študentke za pravdu a skláňajú pred ňou klobúk. Taktiež prosia o to, aby sa jej video dostalo k čo najviac ľuďom. „Keď som si to vypočul, musel som sa za seba hanbiť, pretože mám 60 rokov a na také niečo, čo ona predviedla, jednoducho nemám, vytrela nám všetkým pekne oči, len čo je pravda…. a to nemá ani 16 rokov a ani tvár si nezakryje…. dobrú lekciu sme dostali… môžeme sa hanbiť všetci, pretože ona dala kožu na trh.,“ znie jeden z obrovského počtu komentárov, ktoré môžete nájsť na YouTube pod Líviinim videom. A čo si o jej názore myslíte vy? Dajte nám vedieť do komentára.

Komentáre na Líviine video

https://www.youtube.com/watch?v=xGWb0XWF_ag&has_verified=1

Kontroverznú reklamu na Absolut vodku si môžete pozrieť — TU —

Zdroj/Foto: YouTube, Facebook