Prečo si nezačínať s nevhodnými mužmi? Lebo jeden hlúpy ľúbostný románik s jedným hlupákom vás môže úplne zničiť. Zlý vzťah ľudí nenávratne poznačí- úplne pokriví ich vnímanie samého seba aj okolitého sveta, a to nehovoríme o stratenom čase, energii, námahy, ktoré na túto falošnú ilúziu lásky vyplytváte. Samota je niekedy lepšia! Preto si treba riadne rozmyslieť, s kým si dohodnete druhé rande…

Pripravili sme pre vás 7 varovných signálov, ktoré vám včas ukážu, či ten sladký princ vedľa vás nie je v skutočnosti odporná ropucha.

1. „Moja ex…“

Bývalé vzťahy sú vždy zložité. Ak sa ale rande odrazu zmení na srdcervúcu spoveď muža o problémoch už ukončeného vzťahu- je to určite vážne varovanie. A v podstate nezáleží na tom, či ju spomína v dobrom alebo zlom. Ak o nej nedokáže prestať hovoriť ani pred vami, znamená to, že na ňu nedokáže prestať myslieť. A ak na ňu stále myslí… no, povedzme, že sa budete musieť zmieriť s úlohou dočasnej chápavej utešiteľky a bútlavej vŕby. Naozaj to chcete?

2. „Neznášam zlatokopky“

Iste je pochopiteľné, že muži nemajú radi zlatokopky. Ale ak vám váš obdivovateľ neustále zdôrazňuje, aké je odporné, keď žene ide iba o peniaze a že je veľmi rád, že vy taká nie ste, v tom prípade pozor- zrejme ide o účelovú manipuláciu s cieľom zakryť vlastnú lakomosť. Ani neviete ako a podvedomá obava „nech si len nepomyslí, že aj ja som chamtivá zlatokopka“ vás neustále bude ovplyvňovať. Radšej si teda za kino i drink zaplatíte sama, bude vám trápne pýtať od neho príspevok na spoločné výdavky a témy ako spoločná dovolenka či vlastné bývanie ani radšej nebudete otvárať.

3.  „Moja mamička…“

Láska k rodičom je úžasná, ale mali by existovať určité hranice. Hranice, ktoré oddeľujú zdravý vrúcny vzťah od patologickej závislosti. Hlavne na prvom rande je nevhodné ak váš nápadník neustále spomína len svoju matku. Buďte aspoň trochu v pohotovosti- možnosť budovania nezávislej rodiny je v takom prípade ohrozená. Je pravdepodobnejšie, že vaša svokra preberie dominantnú úlohu v každom aspekte budúceho rodinného života.

4. Rodové stereotypy

Muž je hlava rodiny a rozhoduje o všetkom podstatnom, pričom žena sa má starať hlavne o to, aby bol jej muž najedený, šťastný a mal vždy čisté oblečenie. Vážne?! Iste, ak túžite byť dokonalou manželkou v domácnosti a snívate o rodinke ako vystrihnutej z 19. storočia, tieto názory vám môžu spočiatku imponovať. Ak ale chcete, aby sa s vami jednalo ako s dospelým, svojprávnym a právne spôsobilým jedincom, vyhnite sa takým konzervatívnym mužom.

5. „Som silný nadsamec“

Dáva si váš partner záležať, aby za každých okolností vyzeral mužne a v plnej fyzickej sile? Rozpráva vám príbehy o tom, ako zložil bandu tupcov jedným správnym úderom? Zrejme je náchylný k agresívnemu správaniu. To neznamená, že by mal byť na vás hrubý, ale časom môže pôsobiť vo vyhrotených situáciach nepríjemné scény.

6. „Chcem veľkú rodinu“

Ide o muža, ktorý naozaj rád hovorí o svojich synovcoch, netierkach, deťoch susedov, atď. Okamžite tiež zdieľa svoje plány na svoju veľkú rodinu. No… Pravdepodobne chce vyzerať roztomilým spôsobom pomocou stereotypu „všetky ženy chcú deti“. Alebo vám hovorí pravdu a nie je tak zlé, ak aj vy sa už chcete stať matkou. Ak sa však na podobný záväzok ešte necítite byť pripravená, je dobré vyjasniť si to hneď na začiatku. Dá vám to obom príležitosť nájsť si partnera, s ktorým budete mať o budúcnosti rovnaké predstavy.

7. Posadnutosť atraktívnym vzhľadom

Tento varovný znak je založený na neúprosnom zameraní na výhody a nevýhody fyzického vzhľadu človeka. Je lepšie vyhnúť sa vzťahu s mužom, ktorý neustále hovorí o skutočnej kráse, tvaroch tela, dĺžke nohy, atď. Bude sa vás snažiť „sformovať“ do jeho predstavy atraktívnej ženy. S takýmto vyhľadávačom idolov sa radšej ani nebavte.

8. Nenahraditeľný kamaráti

Takmer všetky zaujímavé príbehy od vášho priateľa sú spojené s jeho kamarátmi. Dokonca je badať určité pohŕdanie nad „bývalými kamarátmi“, ktorí sa kvôli „babe či práci odtrhli od celej „party“. Takýto chlap vždy uprednostní „výjazd“ s priateľmi pred romantickým večerom s vami. Je pomerne ťažké chodiť s takýmto človekom. Mali by ste vždy predvídať, že jeho plány budú zahŕňať jeho priateľov. Možno by ste si mali ušetriť zbytočné trápenie

9. Všetky krivdy sveta…

Váš partner má zvyk ospravedlňovať každé svoje zlyhanie alebo nezdar, a to vždy tým, že za všetko zlé vo svojom živote aktívne obviňuje každého okolo seba. V práci ho nepovýšili, lebo jeho šéf si na neho zasadol, nepôjde s vami na dovolenku, lebo jeho brat ho pripravil o dedičstvo a, samozrejme, že sa jeho kolegovi darí, keď vedeniu lezie do zadku a kradne jeho nápady… „Je to ich chyba!“ alebo „ Všetci sú proti mne!“ S takým mottom sa ťažko vybuduje silný vzťah.

10. „Si tá najkrajšia…“

Komplimenty, samozrejme, ku začiatku vzťahu patria. Ak ich je priveľa a sú príliš všeobecné, teda nevyjadrujú práve vaše typické vlastnosti, je to dôvod na pochybnosti. Možno váš nápadnik len opakuje sériu pripravených fráz, ktorými automaticky „oblbuje“ každú ženu vo svojej blízkosti. Možno nie ste pre neho úžasným a výnimočným stvorením, ale len ďalší potenciálny zárez..

Zdroj: brightside.me | Foto: brightside.me; youtube.com