Napriek tomu, že štvornohí miláčikovia sú väčšinou vnímaní ako najlepší spoločníci človeka, niektoré zvieratá šťastný domov nikdy nespoznajú. S extrémnym premnožením mačiek sa nedávno rozhodli začať bojovať v Austrálii, kde vláda pristúpila k mimoriadne radikálnemu kroku.

Zahraničný portál CBS News informoval o veľmi nezvyčajnom spôsobe riešenia problému s neúnosne vysokým počtom voľne žijúcich mačiek v Austrálii. Tamojší politici totiž mali prijať plán na zredukovanie počtu štvornohých zvierat, ktoré označujú za škodcov.

macka

Do roku 2020 sa vláda plánuje zbaviť niekoľkých miliónov mačiek, a to obzvlášť zarážajúcim spôsobom. Údajne budú na postihnuté oblasti z lietadiel zhadzovať veľké množstvá mäsitých párkov s obsahom silnej otravy, pripadne ďalšou možnosťou má byť odchyt zvierat do nastavených pascí a následné usmrtenie strelnou zbraňou.

Vláda chce ochrániť iné druhy

Napriek tomu, že kompetentní majú na riešenie alarmujúcej situácie pádne odôvodnenia, nielen ochrancom, ale i bežným občanom pripadá takéto zaobchádzanie so zverou príliš strašidelné. Zároveň hrozí riziko, že by sa počas desivej popravy mohli otráviť aj iné druhy, ktoré chce vláda týmto spôsobom ochrániť.

Hlavným dôvodom radikálneho útoku na nežiaducich „škodcov“ má byť extrémna úroveň premnoženia v určitých oblastiach, kde mačky ohrozujú bežne žijúce cicavce. Malé „šelmy“ vraj vzácne tvory ohrozujú do takej miery, že im hrozí postupné vyhynutie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

macka

Zdroj: CBS News | Foto: Pixabay.com