Extrémne horúčavy si vyberajú svoju daň. Záchranári po celom svete majú plné ruky práce s ľuďmi nezvládajúcimi zvýšené teploty alebo nedodržujúcimi pitný režim. To, žiaľ, nie je jediný problém, ktorý ľudstvo trápi. Nepriaznivé podmienky vyžadujú najmä zvýšenú pozornosť dospelých dohliadajúcich na malé deti či zvieratá.

Prípady, kedy na nepozornosť rodičov doplácajú malé deti, stále pribúdajú. Výnimkou nie je ani naše malebné Slovensko, ktoré tento rok zasiahla šokujúca informácia z okolia Žiliny. Tragická smrť malej Sabinky rezonuje spoločnosťou dodnes a mala by byť príkladom či varovným prstom pre nás všetkých.

Podobná tragédia sa odohrala za našimi hranicami vo vysnenej dovolenkovej destinácii. Malorkou otriasla smutná správa o smrti len desaťmesačného dievčatka, ktoré svoj koniec našlo v horúcom aute.

V osudný deň bolo dievčatko pod dohľadom dedka, ktorý zrejme aj dôsledkom staroby zabudol na to, že ho nechal opustené vo vozidle a odskočil si na kávu. Z malej „pauzičky“ sa nakoniec stalo osem hodín utrpenia jeho vlastnej vnučky – následne ju už nedokázali oživiť ani záchranné zložky. Zronený muž skončil v nemocnici kvôli úzkosti, ktorá mu zostane pred očami do konca života.

Aj z tohto nešťastného prípadu, ktorý nie je odlišný od častých situácií na Slovensku, by sme sa mali poučiť a byť opatrnejší nielen počas vysokých teplôt, ale aj všedných dní. Nenechávajme deti či zvieratá v zatvorených vozidlách bez vody a čerstvého vzduchu, buďme viac ľudskí dnes, aby sme zajtra nemuseli ľutovať.

Foto: Depositphotos.com, Facebook l Zdroj: express.co.uk