Blonďavá herečka patrí medzi najobľúbenejšie televízne tváre posledných rokov, čoho sú si vedomé aj dve najsilnejšie komerčné televízie súčasnosti, TV Markíza a TV JOJ. Niet preto divu, že ju každý chce mať vo svojich projektoch stoj čo stoj, no že po toľkých rokoch zamáva na rozlúčku svojmu chlebodarcovi, by čakal len málokto!

Diana Mórová je skutočnou hviezdou vo svojom obore, čo dosvedčuje aj neustály záujem o jej osobu zo strany oddaných fanúšikov, ktorí si ju radi pozrú v rôznych projektoch ponúkaných slovenskými televíziami. Herečku si však na pomerne dlhší čas, takpovediac, privlastnila TV JOJ, a tak sa sympatická umelkyňa stala na dlhé roky práve jej tvárou.

Účinkovala v mnohých jojkárskych trhákoch, no zažiarila najmä v seriáloch Panelák, Keby bolo keby či Dvojičky, a neobišla ju ani porotcovská úloha v zábavnom programe Česko Slovensko má Talent, kde adeptov na víťazstvo hodnotila po boku Lucie Bílej, Jakuba Prachařa a Jara Slávika. Väčší pamätníci si dokonca isto spomenú aj na Mórovej účinkovanie v ľadovej tanečnej šou Hviezdy na ľade, ktorú v roku 2006 vyhrala! A práve to bol ten moment, kedy si najväčšia konkurencia Markízy uvedomila, že o Didi, ako ju všetci zvyknú volať, je zo strany divákov veľký záujem. Prvé ponuky z televízie na seba nenechali dlho čakať a herečka sa tak stala hlavnou hviezdou nového denného seriálu Panelák, ktorý sa na obrazovkách s úspechom držal niekoľko rokov.

Dnes je však už všetko inak a Diana mieri do konkurenčnej Markízy! Nad ponukou modro-žltej televízie zrejme dlho neuvažovala, veď dostala flek rovno v dvoch projektoch. Prvým z nich je nový seriál Kuchyňa, kde stvárni šéfkuchárovu exmanželku, ktorého veľmi vtipne stvárňuje populárny český herec Martin Dejdar. V seriálovej novinke TV Markíza by mala urobiť vietor už budúci týždeň! No a keďže herečka svoj komediálny talent určite nezaprie, objaví sa aj v bláznivej skeč šou Kredenc, kde si zahrá v jednej z paródií – v Rodinných prepadoch.

Či bude Dianin prestup do Markízy dlhšieho charakteru, ukáže čas, no podľa najnovších informácií by sa mala opäť objaviť aj v ďalšej sérii už spomínanej talentovej šou, ktorú bude ako vždy vysielať televízia JOJ.

Diana Mórová v seriáli Panelák

Diana Mórová v seriáli Panelák TV JOJ

S Jarom Slávikom v epizódnej postave v seriáli Semafor

Aj toto zo seba spravila pre jojkárske Dvojičky

Diana v roku 2008 a dnes

Zdroj: TV Markíza | Foto: Instagram