Po metóde „no poo“ prichádza ďalší prevrat v umývaní vlasov, ktorý im dodá potrebné živiny a lesk. Jeho tajomstvom je ryžová voda, ktorou si Japonky už po celé stáročia oplachujú svoju korunu krásy! Všetko, čo na túto skvelú kúru potrebujete, je len ryža a voda. [sociallocker]

Neustále hľadáte možnosti, ako pomôcť svojím oslabeným vlasom? Zabudnite na kupované masky a kondicionéry, ktoré sú len zbytočne natrieskané“ rôznymi chemikáliami. Zázrak máte aj doma vo svojej kuchyni a ani o tom neviete. Ryžová voda je skvelým pomocníkom na vlasy a len veľmi málo žien by napadlo ju takto využiť. Vďaka minerálom a vitamínom, ktoré obsahuje, pomáha stimulovať rast a vaše vlasy tak budú silnejšie a lesklejšie.

Untitled 4

Vďaka ryžovej vode si ázijské ženy zachovávajú mladistvý vzhľad a silné vlasy. Ako to funguje? Uvarte ryžu klasicky v hrnci a pridajte viac vody ako zvyčajne. Po uvarení ryžu sceďte a vodu, ktorá vám ostane, nechajte vychladnúť. Vlasy si umyte so šampónom a pri poslednom prepláchnutí použite ryžovú vodu. Ak tak urobíte po každom umytí, vlasy budete mať krásne, zdravé a lesklé. V prípade, že vám aj po opláchnutí ešte ostane ryžová voda, môžete ju použiť na pleť. Jedinou nevýhodou tejto metódy by mohlo byť, že nemáte rada ryžu. Čo potom s ňou a kto ju všetku zje? 🙂 Preto existuje aj druhá metóda, kedy ryžu neuvaríte, ale necháte ju luhovať vo vode cca 15 minúť, kedy je však kúra menej účinná.

Foto: Wallpaperscraft, Pinterest [/sociallocker]