Ovládať svoje emócie je niekedy pekelne zložité, najmä v období dospievania. Možno si myslíte, že svoju radosť, strach, hnev, nechuť či smútok máte pod kontrolou, no možno je to práve naopak a oni ovládajú vás. Čo ak je však vo vašom mozgu jedno veľké riadiace centrum, odkiaľ je celé vaše vystupovanie monitorované a riadené? Už tento týždeň prináša Pixar Animation Studios do kín novú rozprávku, ,,V hlave“!

Ak máte aj vy radi nenútenú zábavu a rozkošné postavičky, ktoré zdolávajú nástrahy všedného života, určite si pozrite novú rozprávku ,,V hlave“. Dej rozpráva o pubertiačke Riley, ktorá sa musí vyrovnať so sťahovaním do San Francisca kvôli otcovej práci. Napriek tomu, že sa snaží pôsobiť vyrovnane, na svetlo sveta občas prenikne aj potláčaný strach či zlosť. „Naším cieľom bolo vytvoriť komédiu. Moje deti tento príbeh už videli a nehovoria o ničom inom ako o Hneve. Myslia si, že je naozaj smiešny. A cesta, ktorou prejdú Radosť a Smútok pokladajú za jedno veľké dobrodružstvo. No myslím si, že rodičia budú tento príbeh vnímať odlišne. Bude to stále sranda, avšak v príbehu objavia aj hlbší zmysel. A to je niečo, o čo Walt Disney vždy usiloval,“ hovorí producent filmu, Jonas Rivera.

Nepochybujeme, že každý rodič sa už nespočetne veľakrát pohrával s myšlienkou, na čo myslí ich dieťa. Najmä v teenagerskom veku ide o veľmi zložitú otázku, ktorú sa pokúsil vyriešiť oscarový režisér, Pete Docter, ktorý bol svedkom dopievania svojej dcéry, Ellie. „Moja dcéra prepožičala hlas postave malej Ellie vo filme „Hore“. V dobe, kedy sme tento film produkovali sa v mnohom na toto odvážne dieťa podobala, bola veselá, ukecaná, bola všade,“ hovorí Docter. „Ale v čase, keď sme sa začali pripravovať príbeh „V Hlave“ je Ellie už staršia, má jedenásť a je tichá a uzavretá. To ma prinútilo premýšľať nad tým, čo sa jej asi tak honí hlavou a prečo sa tak zmenila.“ Ak si myslíte, že Peteho dcéra bola inšpiráciou pre 11 ročnú Riley, dedukujete správne. Napriek tomu, že emócie zohrávajú v rozprávke veľkú úlohu, filmári hovoria, že „V Hlave“, nie je v skutočnosti iba príbeh o Riley. „Je to veľmi osobný príbeh aj o tom, čo to znamená byť rodičom. Ako rodič by som chcel, aby niektoré momenty, ktoré zažívam trvali naveky. Ale tak to nefunguje. Naše deti rastú, menia sa a my by sme ich mali viesť. Dni, kedy sa k nám túlili sú preč, snažia sa byť samostatné. Všetko im zrazu príde trápne a ich emócie sú ako na hojdačke – nikdy neviete ako zareagujú. Už to nie sú tie večne sa smejúce deti,“ hovorí Rivera.

V novej pixarovke sa môžete skutočne tešiť na príval emócií a ktovie. Možno ich začnete vnímať úplne odlišne, ako to bolo doteraz. V kinách sa bude ,,V hlave“ vysielať už od 13.8.2015 s dabingom, tak ho rozhodne nepremeškajte. Veď už len trailer k rozprávke vám napovie, že zavítať do kina má určite zmysel.

?????????? ?????????? ?????????? INSIDE OUT INSIDE OUT INSIDE OUT