Aktuálne rezonuje médiami príbeh malej Ninky, ktorá ako 6-ročná zomrela v trenčianskej nemocnici. Od jej tragického úmrtia už síce ubehlo päť rokov, no Generálna prokuratúra pred pár dňami rozhodla, že prípad musí polícia znova vyšetriť, pričom vyjadrenie poskytli aj lekári. Ich slová sú však doslova šokujúce!

Malá Ninka prišla o život pri celkom banálnej chorobe. Po tom, ako ju rodičia Ľubomír a Danka previezli do nemocnice v Trenčine, sa všetko skomplikovalo. Ako píše Čas.sk, lekári vraj urobili niekoľko chýb, aj keď Ninkini rodičia prosili, aby dali ich dcére viac infúzií alebo dali antibiotiká. Tie však podľa slov otca Ľubomíra podali neskoro, navyše Ninka bola dehydrovaná.

Z banálnej choroby smrť

Situácia sa skoplikovala natoľko, že dievčatko muselo byť prevezené do Bratislavy, kde ho lekári priviedli do umelého spánku. Ďalší jeho osud už, bohužiaľ, pozná celé Slovensko. Dobrou správou aspoň je, že v prípade Ninky nastal posun. „Policajný vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície vzniesol obvinenie dvom lekárkam z prečinu usmrtenia,“ informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová. Ďalej uviedla, že obvinené lekárky mali v nemocnici ako ošetrujúce doktorky porušiť povinnosti vyplývajúce z ich zamestnania a zanedbali starostlivosť pri ošetrovaní hospitalizovanej maloletej pacientky. Podľa jej slov im hrozí trest odňatia slobody od 2 do 5 rokov.

Ninkina mamina

Šokujúce slová lekárov

Nový Čas obvinené lekárky kontaktoval, no ich reakcie vás zrejme poriadne pobúria. „Nemám sa k čomu ešte vyjadriť, mám prácu,“ povedala Jana B., ktorá navyše stále pracuje v ambulancii v Ilave. Druhou obvinenou by mala byť Silvia A. pôsobiaca v trenčianskej nemocnici. „Vzhľadom na skutočnosť, že FN TN nedisponuje a nebola oboznámená s obsahom uznesení o vznesení obvinenia, nebudeme sa k tejto otázke vyjadrovať,“ zaslala stanovisko nemocnica.

Napriek slovám, z ktorých vôbec nejde ľútosť či pocit viny, sa Ninkini rodičia tešia aspoň z toho, že sa veci pohli ďalej. „Ninku nám už nič nevráti, ale sme radi kvôli rodičom ďalších detí, ktoré by sa takýmto lekárom nemali dostať do rúk,“ dodali.

Zdroj: Čas.sk, Topky.sk| Foto: Markíza.sk