Deadliny nás prenasledujú už od základnej školy, kedy sme si museli robiť domáce úlohy či rôzne projekty. Pokiaľ sme to nestihli, čakala nás poznámka či zlá známka, no v práci je to omnoho horšie. Dôsledky nedodržania termínu nemusia skončiť len pri slovnom upozornení od naštvaného šéfa, ale môžu viesť až ku strate práce. Ako si pomôcť pri dodržaní termínov? Prinášame vám niekoľko skvelých trikov!

 

Smartfóny

V prvom rade je nutné, aby ste z pracovného prostredia odstránili všetky rušivé elementy – hlavne telefón. Pokiaľ máte neustálu potrebu ho kontrolovať, skúste vypnúť upozornenia aplikácií a zapnúť letový mód (samozrejme, ak telefón potrebujete na telefonáty s klientmi, tento bod sa vás netýka).

Samé papiere

Ďalšou dôležitou časťou sú papieriky, ktoré sa nachádzajú všade vôkol vás. Okolo 88 % ľudí využíva samolepiace papieriky alebo papiere z notesov na poznámky, pripomienky a má ich polepené na monitore alebo pohodené na stole. Tento ,,organizovaný chaos“ však znižuje vašu produktivitu. Snažte sa mať na stole výhradne veci, ktoré potrebujete denne a týždenné či mesačné dokumenty udržujte v zásuvke.

Stretnutia

Pokiaľ sa máte stretnúť s klientom, opýtajte sa samy seba či je to nutné. Zrušenie stretnutí „face-to-face“, pokiaľ je možné danú vec vybaviť prostredníctvom e-mailu alebo telefonátu, vám ušetrí mnoho času na ďalšie úlohy.

Všetko naraz

Jednoznačne sa vyhnite multi-taskingu. Keď ste pod tlakom, máte tendenciu využívať tento systém robenia viacerých vecí naraz, pretože šetrí čas, ale pravda je taká, že vás to len vyčerpá. Uistite sa, že ste oddýchnutá a sústredená, keď sa chystáte na dôležité stretnutie. Multi-tasking poškodzuje vašu produktivitu, keďže by ste mohli nechtiac zabudnúť na niektoré dôležité body.

Novinky

Máte spolu s kolegami pocit, že vám v kancelárii niečo chýba? Alebo chcete jednoducho len niečo nové, čo pomôže zvýšiť vašu produktivitu? Nebojte sa opýtať šéfa o kancelárske vybavenie, novšiu tlačiareň či skartovač, skúsiť môžete aj kávovar, pokiaľ žiadny nemáte. Požiadať o niečo priamo nezabije nikoho.

Zahrajte sa

A taktiež môžete s kolegami vyskúšať jednoduché hry – kto dokončí svoju úlohu ako posledný, zaplatí obed alebo príde na druhý deň skôr a donesie ostatným kávu či raňajky.

Zmena prostredia

Posledná rada je venovaná všetkým, ktorí majú perfektnú výhodu pracovania z domu. Skúste zmeniť prostredie – zbehnite do parku, kaviarne alebo knižnice. Pokiaľ túto výhodu nemáte – vymeňte si kanceláriu s kolegom, pokiaľ je to možné. Nové prostredie vás môže inšpirovať a naplní vás energiou na splnenie všetkých úloh a deadlinov.

Zdroj: allwomenstalk.com | Foto: pixabay.com