Pamätáte si ešte na úplne prvú seriálovú úlohu Janka Koleníka? Ak si myslíte, že to bol Panelák, tak ste na veľkom omyle! Možnosť predviesť svoje herecké kvality dostal dnešný idol žien ešte v roku 2005, kedy si zahral v dennom seriáli TV Markíza Medzi nami. No vtedy to ani zďaleka nebol taký krásavec… Veď nakoniec posúďte sami! 😛

Počas nakrúcania markizáckeho seriálu ešte určite nikto ani len netušil, že práve Koleník raz bude dvorným hercom TV JOJ a stane sa tak jedným z najobsadzovanejších slovenských umelcom vôbec. A zdá sa, že si ho obľúbili aj u našich západných susedov, kde Janko stvárňuje jednu z hlavných postáv dobového seriálu ,,První republika“ z čias po prvej svetovej vojne. Ako sa z tmavovlasého mladíka postupne stal uznávaný herec a lámač ženských sŕdc, si môžete pozrieť v prehľade jeho seriálových postáv.

1890

V dobovej kriminálke 1890 ako elegantný detektív János Marton, ktorý prichádza do Betliara vyšetriť vraždu mladej slúžky.

1890 Ján Koleník vyšetrovateľ TV JOJ

Za sklom

V kriminálnej minisérii TV JOJ Za sklom sa postava stvárnená Jankom Koleníkom postaví na druhú stranu zákona.

seriál Za sklom TV JOJ Koleník vyšetrovateľ

ZOO

Seriál z prostredia slovenskej zoologickej záhrady prináša diváčkam možnosť vidieť herca ako zvodcu s dušou dobrodruha. Podľahla mu aj Táňa Pauhofová!

Koleník a Pauhofová v seriáli TV JOJ ZOO

Divoké kone

Len epizodnú postavu priniesol hercovi seriál Divoké kone, kde prvé husle už patrili inému Jankovi – Jankovi Dobríkovi.

Ján Koleník a Ján Dobrík kamaráti seriál Divoké kone

První republika

Veľký priestor poskytli Koleníkovi tvorcovia českého dobového seriálu, ktorého druhú sériu v dnešných dňoch vysiela Česká televízia. Postava jedného z bratov Valentových mu skutočne svedčí a na výbornú zvládol aj češtinu!

seriál ČT První republika slovenský herec Ján Koleník Valenta

Keby bolo keby

Postavy mafiánov ku Koleníkovi jednoducho patria! Seriál opäť z dielne TV JOJ patrí na slovenské pomery k tým kvalitnejším a zahrala si v ňom aj Zuzka Fialová.

Keby bolo keby TV JOJ Koleník mafián

Panelák

Asi zatiaľ najväčší úspech zaznamenal ako kráľ podsvetia v seriáli Panelák, v ktorom sa na jojkárskych obrazovkách objavoval niekoľko rokov.

Panelák Andyho Krausa Koleník a Diana Mórová

Medzi nami

Aj Jankova úplne prvá seriálová postava stála na druhej strane zákona a jeho sokom v láske bol dnes rovnako obľúbený Braňo Deák.

Prvá seriálová postava Jána Koleníka Medzi nami TV Markíza

Janko za dávnych čias

Koleník v mladosti

Foto: Instagram, Facebook, TV Markíza