„Ty si Ryba, ja som Blíženec, my sa k sebe nehodíme!“ Podobné vety určite nechce počuť žiadna žena. To, že si občas prečítate nejaký ten horoskop na daný mesiac alebo týždeň je v poriadku. Horšie však je, ak podľa neho začnete žiť, prípadne riešiť životné situácie. 

Napadlo vám už niekedy, že by ste sa stretávali len s ľuďmi, s ktorými vám vychádza dobrý ascendent (t.j., že spolu ladíte), prípadne si hľadali partnera podľa znamenia? Predstavte si, že by ste sa opýtali chlapíka na prvom rande, aké je znamenie, vygooglili si ho a ak by nesedel k tomu vášmu, šli by ste hľadať ďalej. Príde vám, milé dámy, takáto predstava smiešna, ba dokonca až absurdná? Tak čítajte toto.

Liana má 29 rokov. Je slobodná a pomaly počuje tikot biologických hodín. Dnes vie, že horoskopy a partnerské zhody na ich základe nie sú všetkým, čo je pre fungujúci vzťah dôležité: „Od puberty som rada sedávala pred počítačom a vyhľadávala na nete horoskopy. Vždy ma zaujímali vlastnosti iných znamení, ja som sa narodila v mesiacoch Ryby. Fascinovali ma fakty a v ich opisoch som sa naozaj našla. Sedelo na mňa takmer všetko až na pár drobností.“

Čas plynul a Lia prišla na strednú školu. Kamarátila sa so Simonou, jej susedou a dlhoročnou priateľkou. Sima bola živel. Svojská, rebelantská, no Lia ju mala rada. Keď sa Liana rozhovorila o znameniach, ascendentoch a numerických výpočtoch ich dátumov narodení, Sima ju vždy stopla a zahriakla ju tým, že toto nebude počúvať: „Si nejaká veštica či čo do riti? Nechceš mi vyčítať môj osud z krištáľovej gule?“ Liana sa stiahla a už jej o tom nehovorila.

Riaďte sa srdcom a zdravým rozumom

V tretiaku sa do Liany zamiloval chalan zo školy, Marek, a ona neostávala chladná. Stretávali sa dlhšiu dobu a občas sa správala, akoby bola z iného sveta. V jeden večer ho prekvapila otázkou, aké je znamenie. Odpovedal, že vodnár. Po prechádzke sa rozlúčili a Lia šla domov. Ak predpokladáte, že jej prvé kroky viedli k počítaču kvôli presvedčeniu sa o partnerskej zhode, nemýlite sa. Zistila, že keby sa dali dokopy, vo vzťahu by mali veľa problémov. Vraj by od Mareka očakávala podporu a tá by neprichádzala, nakoľko je Vodnár nezodpovedný typ. To ju odradilo a s Marekom sa prestala stretávať. Tak to šlo niekoľko rokov. Vždy si potenciálneho priateľa preverila a ak nevyhovoval jej kritériám, stiahla sa bez vysvetlenia.

Jedného dňa sa so svojim problémom zverila mame. Povedala jej, že ak chce, môže zájsť k jej kamarátke psychologičke: „Lianka, to nie je normálne. Mala si toľko nápadníkov a nič. Keď to takto pôjde ďalej, ty sa mi nevydáš. Pochop, že nejaké hlúpe znamenie nie je všetko. Vo vzťahu je toľko podstatnejších vecí! No a čo, že s Rakom ti to bude klapať podľa tých tvojich výpočtov z horoskopu, keď ťa bude tyranizovať fyzicky i psychicky?! Rozmýšľaj trochu, dcérenka!“

Liana zašla za psychologičkou. Tá jej poradila prestať sa viazať na horoskopy a ich posolstvá. Vysvetlila jej, že nie všetko je pravdivé, že je normálne, ak si niektorí ľudia nerozumejú. Tento fakt však nespôsobujú znamenia, ale ľudská povaha a zmýšľanie. Poslala ju z ambulancie s tým, aby sa skúsila pozerať viac dopredu a nech tak nelipne na predpovediach. Lii sa to najskôr darilo. V dvadsiatich štyroch si ju opäť našla láska. Na začiatku vzťahu sa zaprisahala, že nech sa narodil kedykoľvek, nikdy nebude skúmať jeho znamenie. Prvý rok im to spolu klapalo, až na pár malých zádrheľov. Lia ich pripisovala nesprávnej komunikácii a nevysvetleným veciam. Erik bol milý chalan. Ambiciózny, energický, vtipný a dokonca aj dobre vyzeral. Pracoval vo veľkej firme a celkom dobre zarábal. Často chodieval na služobky, boli spolu málo, no bývať ešte v jednej domácnosti nechceli. Obaja boli stará škola: Až po svadbe! Ich vzťah trval tri a pol roka a všetko klapalo ako malo. Jedného dňa Lia našla na poličke pokladničku s názvom Lev: „Najprv som nechápala, no pri zaradení Erikovho dátumu narodenia mi došlo, že on sa narodil v tomto znamení. Podľahla som, opäť som sa ponorila do vyhľadávania a zistila som, že tieto dva znamenia sa nikdy nepochopia. Vraj majú odlišnú citlivosť a Lev nikdy nerozšifruje náladu Rýb. Tie sa nedokážu pred Levom otvoriť natoľko, aby to bolo úprimné.“ Posledná veta ju odrovnala: ,,Vo vzťahu všetko vychádza lepšie na priateľskej úrovni ako na partnerskej.“ Lia buchla notebookom a spanikárila. Pospomínala si na to, prečo sa Erikovi nedokázala za tie tri roky úplne otvoriť, prečo jej je tak zaťažko povedať úprimné a láskyplné ,,Ľúbim ťa“ a zistila i to, že sa mu nikdy skutočne nezverila so svojimi plánmi. Bola presvedčená, že ani on s ňou za tri roky naozaj nepočítal do budúcnosti. Rozplakala sa a po pár dňoch vzťah ukončila.

Erik za ňou pricestoval z Kanady, kde bol služobne odcestovaný, tak rýchlo, ako to len bolo možné. Bez vysvetlenia sa s ním opäť rozišla a dodala len, že takto už nemôže. Nechápal čo sa stalo, veď sa nikdy nesťažovala, nemali nejaké veľké búrlivé hádky, kvôli ktorým by sa ich vzťah mohol rozpadnúť. Keď si Lia, jeho dlhoročná láska, sadla za stôl, kľakol si a požiadal ju o ruku. A čo Lia na to? Stále jej v hlave blikala kontrolka, že s Levom jej to nikdy nevyjde. Preto jeho žiadosť odmietla a z reštiky utiekla!

Čo na to povedať? Nebuďte hlúpe ani naivné. Občas nie je zdravé toľko premýšľať a analyzovať. Ak vás chlap chce, chce vás preto, aká ste a čo pre vzťah robíte. Nie preto, že ste Kozorožec, Rak či Váhy. Je úplne bezpredmetné či ste vodné alebo vzdušné znamenie, či máte ascendent v Býkovi alebo v Panne, kašlite na to, čo hovoria horoskopy. Riaďte sa srdcom a zdravým rozumom. Veď ktorá z vás si môže v dnešnej dobe dovoliť odmietnuť žiadosť na sobáš? 🙂

Zdroj: Pixabay.com