Film, ktorý videl snáď každý Slovák, sa vracia po neuveriteľných 31. rokoch s dlho očakávaným pokračovaním. Perinbaba sa stala akýmsi symbolom Vianoc, na ktorý čakajú mladí i starí po celý rok. Padajúce kvety z neba možno uvidíte aj v pokračovaní, ktoré sa začína natáčať už tento víkend!

Natáčanie pokračovania slovenskej stálice sa malo začať už minulý rok, bohužiaľ, kvôli nepriazni počasia sa muselo na dlhšie obdobie odložiť. Tento rok sa však filmári kvalitnej zimy konečne dočkali a prípravy na natáčanie tak začali už pred dvoma týždňami. Podľa dostupných informácií padne prvá klapka pokračovania nesmrteľnej rozprávky v krásnom slovenskom meste, v Kežmarku. Tam sa bude natáčať pod Bazilikou sv. Kríža, kde sa filmári budú snažiť nadviazať vianočnú atmosféru predvianočným trhom, dopomôžu si aj snežným delom.

Kostýmové skúšky majú komparzisti už za sebou, z tisícky uchádzačov sa do filmu dostane približne 47 dospelých a 10 detí. „Výrobcu kapcov, pernikárku, pomocného kováča a košikára si zahrajú originálni remeselníci. V rozprávke nebudú chýbať postavy žobráka, reholnej sestry, sudcu, drába, bohatých mešťanov, dedinčanov a ďalších. Role čertíkov, anjelikov či troch kráľov obsadia deti,“ informovala Jakubisková.

A ako bude vyzerať pokračovanie a či vôbec bude nadväzovať na nestarnúcu rozprávku, upriamil samotný režisér Juraj Jakubisko: „Dej druhej časti nadväzuje na tú prvú. Rozprávka skončila svadobným tancom Alžbetky a Jakuba pred starým mlynom. Dvojka sa začína v starom mlyne, kde Alžbetka dáva svojmu synovi Lukášovi na krk medailón a posiela ho do sveta. Pokračovanie rozprávky je o putovaní Lukáša svetom, o hľadaní šťastia a lásky.“

Syna Lukáša si zahrá Lukáš Frlajs, no nájsť Jakuba bolo vraj veľmi ťažké, trvalo im to celý rok a nehľadali len na Slovensku, ale aj u našich českých bratov. V pokračovaní rozprávky sa objavia aj postavy z prvej časti, áno, čítate dobre, sám Jakubisko sa vyjadril, že sa postará o to, aby sa nezabudbuteľné ikony, ktoré si diváci zamilovali, objavili znova. „Hlavné ženské úlohy budú hrať pôvodné herečky. Jednu z premien Zubatej si zahrá pani Ľudmila Swanová a Perinbabou bude opäť Giulietta Masina. Využijem modernú digitálnu technológiu a spravím zázrak pre diváka. Oživím postavy a ich predstaviteľky tak, ako si ich divák zamiloval v prvom príbehu. Tak sa dve nesmrteľné bytosti naozaj stanú nesmrteľnými,“ dodal režisér.

Tešíte sa na pokračovanie? My sa už nevieme dočkať! Perinbabka znova zasneží a my sa vrátime do detských čias.

https://www.youtube.com/watch?v=0-i5u9n8oSc

Foto/Video: Facebook, YouTube | Zdroj: Aktuality