Makeup je nástroj, ktorým ženy po celom svete denne upravujú svoj vzhľad, avšak len máloktoré z nich vedia skutočne oceniť a využiť jeho umelecký potenciál. Kráska z kanadského Vancouveru to však dokáže naprosto dokonale!

Tridsaťjedenročná Kanaďanka Mimi Choi je živým dôkazom toho, že makeup je skutočné a rovnocenné umenie, ako napríklad maľba či fotografia. Táto talentovaná vizážistka vytvára pomocou šminiek hyperrealistické optické ilúzie, ktoré prostredníctvom je instagramového účtu obdivuje vyše 300-tisíc followerov.

Predtým, než Mimi podľahla čaru nevšedných líčení, pracovala ako učiteľka v materskej škole a podľa jej slov mala učenie veľmi rada, no necítila sa úplne šťastná, nakoľko mala pocit, že bola jej kreativita potláčaná. „Potrebovala som novú výzvu,“ vyjadrila sa Mimi a dodala, že už v minulosti líčila nevesty, čo sa ľuďom v jej okolí veľmi páčilo, no nikdy predtým nevytvorila nič také šialené, ako robí teraz.

Mimi Choi vytvára neuveriteľné 3D diela, pričom zväčša pracuje len na povrchu tváre či iných častiach tela – zvyčajne na krku a rukách. Popri tejto záľube sa však aj naďalej venuje decentnému líčeniu neviest či vytváraniu ich svadobných účesov.

Zdroj: boredpanda.com | Foto: Instagram