Neuveriteľné, kontroverzné alebo krásne?! Nevieme ako vy, no my len ťažko hľadáme tie správne slová. Svet totiž obletela správa o mužovi, ktorý porodil zdravé dieťa. Nie, nerobíme si srandu. Pri nasledujúcich riadkoch totiž budete krútiť hlavou v nemom úžase aj vy. 

34-ročný muž menom Trystan Reese z amerického Oregonu sa narodil ako žena, no pred viac ako desiatimi rokmi začal brať špeciálne hormóny na zmenu pohlavia. S liečbou však prestal, keď sa dozvedel, že čaká dieťa. Trystan, ktorý o prvé bábätko prišiel, je dnes spolu s manželom Biffom Chalpowom otcom zdravého synčeka Lea: ,,Moment, keď sa chlapček narodil, bol ako záblesk, najšťastnejší moment môjho života. Vidieť úplne začiatky jeho života bolo proste úžasné.“

Pre partnerov, ktorí spolu momentálne vychovávajú dve adoptované deti, neter a synovca, je tak malý Leo piatim členom rodiny. Trystan a Biff si však dobre uvedomujú, že počatie bábätka dvoma mužmi je prinajmenšom nezvyčajné a napriek obrovskej podpore rodiny a priateľov sa stretávajú s kritikou, ktorú akceptujú. Navzdory všetkým predsudkom dvaja „ockovia“ pokračujú v dokumentovaní ich spoločnej cesty online a stretávajú sa s pozitívnou odozvou.

Trystan napriek všetkému neľutuje svoje rozhodnutie zmeniť sa na muža a so svojou momentálnou identitou je absolútne stotožnený: ,,Ako transgender sa cítim fajn. Úprimne, myslím si, že je to úžasné. Nikdy som nechcel meniť svoje telo, netvrdím, že sa mi nepáčilo byť ženou, len som sa ňou jednoducho necítil,“ dodáva šťastný otec s úsmevom na perách.

Zdroj: independent.co.uk, Facebook/PlayGround | Foto: Facebook, YouTube