Nemáte čas vystávať v kuchyni pri hrncoch a čakať aj hodinu, kým sa uvarí obed? S týmto problémom je odteraz koniec! Máme pre vás niekoľko receptov na chutné cestoviny z jedného hrnca, ktoré sú hotové do 30. minút a navyše ušetríte aj riad, pretože na všetko vám stačí jeden väčší hrniec, do ktorého dáte všetky potrebné suroviny. Idete do toho s nami? 

Druh cestovín vo videách je len inšpiratívny, ak také momentálne doma nemáte, môžete kľudne použiť aj akékoľvek iné.

1. Cestoviny s brokolicou a špargľou

Zmiešame vývar, cestoviny, brokolicu, nakrájanú zelenú špargľu, cibuľu, cesnak, koreniny, soľ podľa chuti, olej, hríby a povaríme 10 minút. Potom pridáme smotanu, syr, bylinky a povaríme ešte 3 minúty.

2. Cestoviny so syrom a špenátom

Na masle opražíme cesnak, pridáme špenát a artičoky, mlieko, koreniny, cestoviny a povaríme. Na záver pridáme syr a dáme zapiecť do trúby. Ak však nemáte rady zapekané cestoviny, tento krok môžete vynechať.

3. Chilli cestoviny so syrom a mletým mäsom

Na oleji opražíme cibuľu, cesnak a mleté mäso. Pridáme lúpané paradajky, chilli, koreniny podľa chuti a cestoviny. Povaríme, na záver pridáme syr.

4. Cestoviny s kuracím mäsom a brokolicou

Na oleji opražíme kuracie prsia, ochutíme, pridáme cibuľu, cesnak, vývar, vodu a cestoviny. Všetko spolu uvaríme, pridáme brokolicu, mlieko, syr, kajanské korenie.

5. Cestoviny s mletým mäsom a so šampiňónmi

Na oleji opražíme šampiňóny, cibuľu, cesnak a mleté mäso. Dochutíme, pridáme vývar a cestoviny, uvaríme. Nakoniec pridáme smotanu a škrob na zahustenie.

Foto/Video: Youtube