Príbeh štyridsiatničky, ktorú blahoželanie k jej narodeninám rozhodilo natoľko, že podala žalobu na svojho šéfa, koluje svetovými médiami. Nadriadený potupenej ženy to totiž na narodeninovej pohľadnici tak prepískol, že z nechutnej gratulácie sa stal až súdny spor!

Lisa Vickers oslavovala okrúhle narodeniny a už tradične mala ku sviatku dostať kolektívne firemné blahoželanie, na ktoré sa podpíšu všetci kolegovia aj nadriadení. Keď sa Lise dostala vyplnená pohľadnica do rúk, nemohla veriť vlastným očiam. Nadšenie z oslavy  veľmi rýchlo pominulo vďaka gratulácii od jej drzého šéfa!

Nadriadený manažér operátoriek pri linke sa v oplzlom veršíku, ktorý napísal oslávenkyni k narodeninám, pekne vyšantil. „Lisa, sú to tvoje narodeniny a stavím sa, že si nadšená, ale určite nie tak, ako by som bol ja, keby som mohol cítiť tie tvoje kozy !!!“ dočítala sa zahanbená žena v narodeninovej pohľadnici.

Angličanka sa vrátila po šichte domov zdrvená a s plačom. Nevhodné blahoželanie si mohli prečítať zároveň aj všetci kolegovia, čo Lise spôsobilo veľkú traumu. Od tejto chvíle svoju obdarenú hruď radšej pri práci dôkladne ukrývala. Rozhodla sa však, že šéfovo nevhodné vyznanie nenechá len tak bez povšimnutia a na perverzáka podala súdnu žalobu.

Aj keď sa nadržaný šéfko snažil kompetentných na súde presvedčiť, že o žiadne s*exuálne obťažovanie nešlo, nepochodil. Žene teraz musí vyplatiť mastných 10 000 libier (cca 11 000 eur). Snáď Lisa touto príhodou otvorí oči ženám po celom svete, ktoré každodenne znášajú podobne diskriminačné útoky od nadriadených či kolegov v práci.

Zdroj: thesun.co.uk | Foto: giphy