A to doslova všetko. Prehnané slnenie, make-up, prašné prostredie. Naša pleť to vníma a reaguje. Mastí sa, upchávajú sa póry, vytvárajú vrásky. Preto je dôležité, aby ste sa o svoju tváričku správne starali. A čím skôr s tým začnete, tým skôr bude opäť krásna.

Či je leto alebo zima, v každom ročnom období treba dodržiavať jednoduché kroky, aby sa vaša tvár cítila rozmaznávaná. Základným pravidlom je pleť správne vyčistiť. Ak ste sa dnes do spoločnosti namaľovali, prvý krok je odlíčiť sa. Nikdy, ale naozaj NIKDY nechoďte spať s „nahodenou tapetou“! Len si upchávate póry. Možno by ste sa čudovali, no aj tento proces je potrebné vykonávať správne. Najprv siahnite po odličovači a až potom po pleťovom mlieku, ktoré vám otvorí póry a vyčistí celú tvár. Nakoniec použite pleťovú vodu na tvár aj krk, ktorá vám ešte zneškodní nečistoty. Pre osvieženie sa pokojne opláchnite chladnou vodou a naneste hydratačný krém. Avšak pozor, vyberajte ho starostlivo, nakoľko nie všetko, čo odporúča kamarátka, prospeje aj vám.

Mydlo vašu tvár zbytočne vysušuje!

Nezabúdajte na to, že čistenie nie je len večernou záležitosťou. Tak ako si umývate zuby ráno aj večer, nezabúdajte v rovnakých intervaloch ani na pleť. Neverili by ste, koľko nečistôt sa dostane cez noc na pokožku a taj ráno zopakujte očistu. Ak používate make-up, ok. Vyberte si však taký, ktorý pleť čo najmenej zaťažuje. Ak sa mu vyhýbate ako čert krížu, zadovážte si kvalitný BB alebo CC krém. Sú o niečo šetrnejšie. V prípade, že používate iba krém, hydratujete, ale nečistoty na vás aj naďalej útočia. Preto je dobré použiť make-up alebo zázračné písmenkové krémy. Pôsobia ako štít a neprepúšťajú do pleti toľko svinstva.

Používajte krémy vhodné pre váš typ pleti. Ak si nie ste istá, zájdite za kozmetičkou alebo sa poraďte s niekým kompetentným, než by ste mali používať nesprávnu kozmetiku. Nezabúdajte, že dôležité je chrániť sa aj pred UV žiarením. Dnešné make-upy, bébečka aj cécečka už obsahujú ochranné faktory (väčšinou SPF 15). V lete však určite siahnite po vyššom, inak si uženiete na starobu výrazné vrásky a pigmentové škvrny. A verte, že tých sa zbaviť je beh na dlhé trate.

krém

Tak šup – šup, milé slečny a dámy, investujte do vhodnej pleťovej kozmetiky, nezabudnite sa vždy dôkladne odlíčiť a hydratujte.

Tip pre vás: Aj vy patríte k ženám, ktoré si umývajú tvár mydlom? Tak s tým už aj prestaňte. Mydlo je vhodné na umytie rúk, ale nie tváre. Zbytočne ju vysušuje.

Foto: Pinterest