Nový český komediálny seriál ,,Na vode“ bude mať premiéru už dnes večer o 20.20 na Nove. Tešiť sa môžete na humorné príbehy zo života zúfalca, ktorý odštartuje svoj nový život v hausbótovej zátoke na Vltave uprostred Prahy.

Režisérom diela, ktoré už dnes večer 7.2.2016 odštartuje televízia Nova, je Milan Cieslar. Dej seriálu zasadil do krásneho prostredia rieky Vltava. Divákov určite prilákajú aj skvelí herci, ako napríklad Lukáš Langmajer, Tomáš Klus, Veronika Kubařová, Lenka Vlasáková, Lukáš Pavláska Oldřicha Kaisera, Ester Geislerovú, Ivu Pazderková a ďalší.

na vode

Príbeh 35-ročného Huga v podaní Lukáša Langmajera sa začína mimoriadne smutne. Kedysi úspešný mladý muž príde o ženu, prácu a ešte k tomu aj strechu nad hlavou. Vtedy to už psychicky nezvládne a prinútený okolnosťami, pokúsi sa o samovraždu zúfalým zoskokom z mosta do rozprúdenej rieky. Po tomto čine sa vynorí pri lodi niekdajšieho priateľa z mladosti Honzu, ktorého stvárni známy český spevák Tomáš Klus. Tu, životom sklamaný Hugo, začína nový život medzi obyvateľmi zátoky, ktorých svet je oveľa farebnejší a mnohotvárnejší.

V prvej časti uvidíte: 

Hneď v úvode sa skormútený Hugo presťahuje k svojmu dávnemu kamarátovi Honzovi do jeho domu na vode. V zátockej miestnej krčmičke ,,U utopenca“ sa zoznamuje so zvláštnou skupinkou starousadlíkov, ktorí sú jej verní štamgasti. Medzi nimi spozná zaujímavých ľudí, ako napríklad bývalého kapitána (Oldřicha Navrátila), ,,živú sochu“ Stanislava (Lukáša Pavláska), vášnivého vymetača popolníc Bohumila (Oldřicha Kaisera) alebo bývalého režiséra (Luďka Sobotu). Majiteľke krčmy Boženke (Lenke Vlasákovej) príde nečakane vysoká faktúra za elektrinu, a keďže je na jej rozvod napojená polovica zátoky, stáli zákazníci krčmy, na čele s Boženkou, začnú pátranie po vinníkovi vysokej spotreby. Hugo zatiaľ svoje nešťastie utápa v alkohole a dúfa, že táto situácia je len dočasná.

Foto: idnes.cz, TV Nova | Autor: Radka K.