Každú ženu poteší, ak jej neznámy sympatický muž prejaví náklonnosť. Nevinný flirt môže rozžiariť dovtedy nudný deň a zanechať príjemnú spomienku. Avšak žiadna z nás netúži byť jedným z jeho desiatok zárezov, a preto treba rátať s tým, že niektoré vety sú pri prvom zoznámení VŽDY len bohapustou lžou. A my vám prezradíme ktoré!

Predstava, že sa nejaký chudák bude chváliť, ako „vás dostal“ a napravovať si na vás svoje úbohé ego, je naozaj hrozná. Ako tomu zabrániť? Nedajte svoju kožu lacno! A už vôbec nie svoje ďalšie orgány. Pripravte sa na sedem najčastejších klamstiev typických baličov:

1. „Ja ťa vôbec nebalím, prišiel som sa len porozprávať!“

Žiadny muž nepríde k neznámej atraktívnej žene, lebo sa chce ,,len“ porozprávať. Ak aspoň v kútiku duše nedúfa, že si s ním začne alebo ju nepokladá za atraktívnu, tak ju jednoducho neosloví. Nikdy! Na rozprávanie tam má svoju partu. Osamelý muž, ktorý neprišiel do baru baliť baby, si prišiel v tichosti utriediť myšlienky pri poháriku a cigarete. Pre každého chlapa je dlhší, zmysluplný rozhovor synonymum nudy a utrpenia. Nerobia to radi a určite nie dobrovoľne, či dokonca z vlastnej iniciatívy.

2. „Mne nevadí, že máš priateľa. Je dobre, že nie si sama!“

Trošku mu to predsa len vadí, ale nepovažuje ho za neprekonateľnú prekážku, len za klasického konkurenta. Čo má vlastne tento chlap za ľubom?

  • Využije, že sa uvoľníte: „Aha, vie, že mám priateľa a stále ostáva, asi ma naozaj nebalí..“
  • Vie, že sa zahanbíte: „Bože, chlap ma osloví a už si myslím, že po mne ide, ja som ale krava!“)
  • Začne s dobráckym vypočúvaním: „Si teda úplne šťastná?“
  • Nevynechá ,,úprimné“ poznámky: „Vôbec si nevyzerala akoby si bola zamilovaná,“ prípadne „Hneď som vedel, že si zadaná- pripadala si mi taká skleslá“)
  • Chytí sa každého vášho zaváhania či pochybnosti.

3. „To nebola lichôtka! Len hovorím, čo vidím.“

Táto veta prichádza po nejakej naozaj nezvyčajnej a dôveryhodnej lichôtke. Takej, že sama zapochybujete- možno je ON naozaj taký vnímavý a všimol si, že vaša chôdza je veľmi zmyselná, vaša tvár vyžaruje istú výnimočnú tajuplnosť a vás zmysel pre humor je naozaj brilantný (a prišiel na to po jednej vašej vete!!). Nie, chlapi nie sú vnímaví, ale občas sa vedia zamyslieť nad tým, čo povedať. Takže prirátajte mu body za originalitu, ale neverte mu.

4. „Jasné, tvoje kamošky mi vôbec nevadia.“

To je pravda, len ak sa ešte nerozhodol, na ktorú z vás to naplno vybalí. Inak je KAŽDÁ vaša spoločnosť vnímaná ako nežiaduca brzda. Niekedy to vyrieši tým, že privedie svojich kamarátov, aby sa „prívesky“ navzájom zabavili. Skúsený balič využije prítomnosť druhých žien, aby sa vám vlichotil poukazovaním na ich chyby.

„Jediná si pri tom stole vyzerala, že čítaš niečo iné ako ženské časopisy!“ prípadne „Tak chápavo si počúvala tie jej táraniny! Si úžasne empatická bytosť!“

5. „Milujem romantické filmy!“ (možná náhrada: večere, dlhé prechádzky, dlhú predohru, rozhovor o pocitoch…)

Netvrdíme, že neexistujú romantický muži, ale chlapská romantika sa prejavuje úplne inak. Musíte si uvedomiť, že túto svoju romantickú stránku každý muž odhaľuje postupne, zdráhavo a hlavne až po niekoľkomesačnom, či dokonca niekoľkoročnom vzťahu. Ak sa mu aj páči nejaký romantický film, určite to neprizná ani sám pred sebou. Predstava citlivého muža, ktorý sa vyžíva v typicky ženských kratochvíľach, je jednoducho mýtus, rovnako ako Ježiško nosiaci darčeky pod stromček. A dámy, v istom veku je dobré vieru v rozprávky opustiť.

 

6. „Neznášam tie namachlené, umelohmotné Barbie!“

CHA, CHA a ešte raz CHA! Táto fráza je tragická hlavne tým, že veľa mužov jej skutočne verí. Naozaj také ženy teoreticky neznášajú. Väčšinou preto, lebo u nich nemajú žiadnu šancu. No pozor, kedykoľvek sa vo dverách baru objaví tak nenávidená Barbie v priliehavom topíku a s centimetrovou omietkou na tvári, každému padne sánka a z úst mu vytečie prúd slín. A každá TAKÁ má po ruke hneď niekoľko nápadníkov, ktorí okolo nej poskakujú ako malí nadržaní ratlíci. To je dokázateľná prax.

7. „Ja toto obyčajne nerobím…“

Tiež sú vám známe tie primitívne vety typu:

„Nezvyknem osloviť neznámu ženu na ulici!“
„Nepozývam dievčatá na drink!“
„Nelákam dievčatá ku mne domov po niekoľkominútovom rozhovore….“

…a to máme skutočne veriť, že práve MY sme tak výnimočné, očarujúce a úžasné, že chlap prekoná svoju prirodzene plachú a citlivú povahu a riskne to? A my sme polichotené a tiež sa v nás prebudí ochranársky inštinkt, ktorý nás prinúti povzbudiť chlapa, aby nebol nešťastný. Takže takto- kto oslovuje dievča prvý raz, a teda balí, pozýva, nevhodne komentuje, tak sa k tomu nepriznáva. To robia len ostrieľaní baliči za jedným účelom- zbaliť vás.

Čo teda robiť? Ak budete vyžadovať absolútnu úprimnosť, mohlo by sa vám stať, že už v živote so žiadnym mužom neprehovoríte. Teda možno až na netaktných, drzých asociálov a ožranov. Na flirtovaní a naťahovaní sa v rámci zoznamovania nie je nič vyslovene zlé. Ale vždy dajte dotyčnému najavo, že vy rozhodne nie ste tá, ktorá sa nechá zbaliť na šablovitý, tisíckrát použitý postup. Že ak na vás chce zapôsobiť, musí sa snažiť byť naozaj originálny. Veď námahu aj originalitu si určite zaslúžite…

Foto: pixabay.com; YouTube