Nie ste vysoká ako modelka? Odteraz už nemusíte plakať nad chýbajúcimi centimetrami! Existujú totiž triky, vďaka ktorým budú vaše nohy vyzerať oveľa dlhšie. Vy tak budete opticky vyššia, ako v skutočnosti ste a hneď sa vám bude po ulici kráčať lepšie.

Chýbajúce centimetre neriešia iba bežné ženy, ale aj celebrity. Taká Lady Gaga je vysoká iba 155 cm, Reese Witherspoon 156 cm a Kim Kardashian 157 cm. Vo svoj prospech však dokážu využiť módne triky, vďaka ktorým vyzerajú vyššie, ako v skutočnosti. Naučte sa ich aj vy a vyberte si strihy a farby, ktoré pristanú vašej postave.

1. Rozšírené nohavice

rozšírené nohaviceTento strih sa opäť vracia do módy a práve pre ženy s nízkou postavou je úplne ideálny. Nohavice musia byť dostatočne dlhé, aby zakrývali vaše topánky (najlepšie s vysokým opätkom).

2. Malá kabelka

kabelkaDoplnky sú veľmi dôležité. Ak ste nízka, vašou prvou voľbou by mala byť malá kabelka, ktorá nebude pútať pozornosť. Všetky oči tak budú smerovať na vás, nie na obrovskú kabelku, ktorá bude väčšia ako vaše telo.

3. Jednofarebné oblečenie

jednofarebnéVďaka celému čiernemu, šedému či bielemu outfitu budete vyzerať oveľa vyššia, ako v skutočnosti ste. Vaše telo splynie do jednej línie, ktorá nie je ničím narušená.

4. Krátke vlasy sú pre vás ideálne

krátke vlasyDlhé vlasy, ktoré nosíte stále rozpustené spôsobujú, že vyzeráte ešte nižšie. Ak sa ich však nechcete vzdať, aspoň ich vypnite do drdolu tak, aby bolo vidieť váš krk. Vlasy tak pozdvihnú hlavu a celé telo.

5. Zdvihnutý golier

golierZdvihnutý golier vzadu na krku ťahá postavu do hora, postava tak bude vyzerať vyššie a štíhlejšie.

6. Podpätky

opätkyÁno, podpätky vám zaručene predĺžia postavu, no nie každá žena ich obľubuje. Iba zriedkavo v nich vydržíme celý deň, nakoľko nie vždy ide o pohodlné kúsky. Základom je vybrať si nie príliš mohutné opätky, ale tie tenšie a s mierne predĺženou špičkou.

7. Oblečenie s vyšším pásom

nohavice s vyšším pásomČi už ide o sukne, šortky, nohavice pravidlom je, že ak majú vysoký pás, opticky vás predĺžia. Zvýrazňujú ten váš, predlžujú nohy a vyformujú vaše boky.

Ak  vám všetky tieto rady nestačia a chcete vedieť ešte viac, pozrite si video, v ktorom sa hovorí, ako vyzerať opticky vyššie aj ďalšími spôsobmi.

https://www.youtube.com/watch?t=299&v=7l68t98_hVU

Foto: Pinterest

Video: Youtube