Prsia sú najfascinujúcejšou súčasťou ženského tela, ktorá mužov priťahuje ako magnet už celé tisícročia. Gravitácia je však neúprosná a vekom sa ich vzhľad mení na nepoznanie. Ako však predísť ovísaniu pŕs a zachovaniu ich prirodzeného tvaru? [sociallocker]

Kým sa niektoré ženy rodia s predispozíciou na krásne veľké poprsie, väčšina nežného pokolenia je obdarovaná veľkosťou A alebo B. Vo všetkých prípadoch však platí, že žena musí byť hrdá na to, čo má a naučiť sa byť dokonalá aj s ,,nedokonalosťami“. Možno si to ani neuvedomujete, avšak takmer každá druhá z vás robí niekoľko jednoduchých činností, ktoré jej hrudník doslova deformujú. Skúste sa im v budúcnosti vyhnúť a zaručujeme vám, že aj vo vyššom veku budete mať prsia krásne a pružné ako v mladosti.

Základ: kúpa kvalitnej podprsenky s vhodným číslovaním

Tiež ste sa niekedy dívali na fotografie z preflámovanej noci a uvideli ste, ako máte celú zadnú časť vašej podprsenky vyhrnutú takmer na krku? Chyba! Tak ako sa ženy snažia napratať pri oblečení do čo najmenšej konfekčnej veľkosti, tak sa snažia napratať aj do malých či príliš veľkých podprseniek. Spodné prádlo je základným prvkom, ktoré musí žene absolútne sadnúť, nakoľko pri zlom výbere bude trpieť vaša chrbtica, vy a v prvom rade prsia, ktoré stratia svoju pružnosť a tvar.

Zlé držanie tela

Bolí vás večer chrbát alebo máte pocit malátnosti už pri kratšej chôdzi? Skúste sa zamerať na držanie vášho tela. V zamestnaní trávite takmer 40% z celkového dňa a pri sedavej práci je človek náchylný k hrbeniu sa, čo automaticky vedie k deformácií tela. Ak nechcete mať prsia ovisnuté ako vemená, vyvarujte sa aj postoju a chôdzi v polohe ,,paragraf“, ktorá vám okrem bolesti zapríčiní aj absolútny nezáujem zo strany mužov. Kto by chcel predsa vedľa seba ženského Quasimoda?

Diéty

Raz je ručička na váhe dole a potom opäť hore. Viete, že keď chudnete, ako prvé sa vám odbúrava tkanivo v prsiach? Pokožka je jojo efektom vystavená neustálemu sťahovaniu sa a uvoľňovaniu pokožky, čo následne vedie k jej ovísaniu! Ak chcete chudnúť poctivo, cvičte. Základom je dodržiavanie zdravej stravy založenej na bielkovinách, vitamínoch a omega 3 mastných kyselinách.

Fajčenie

,,Moja mama povedala, aby som nefajčil.“ A mala pravdu! Okrem toho, že cigarety priamo poškodzujú vaše vlasy, zuby i nechty, ich veľkým odporcom je aj pokožka. Vdychovaním cigariet do pľúc stráca elasticitu a výrazne sa zhoršuje aj krvná cirkulácia.

Opaľovanie sa

Či už chcete urýchlene chytiť bronz na ostrom slnku alebo v soláriu, vždy si dekolt ochráňte čo najvyšším faktorom. Poprsie je náchylné na okamžité začervenanie a spálenie pokožky, čo môže mať až fatálne následky. Ešte počas opaľovania sa a následnej regenerácie koža starne a automaticky stráca svoju pružnosť.

Foto: Pinterest [/sociallocker]