V sobotu sa stal najobľúbenejším spevákom na Slovensku v ankete OTO 2015, dnes prichádza s novým singlom s názvom Láska- Veda. Adam Ďurica nám jednoducho valcuje rádiá!

Neľutujeme, že mandolína dohrala, do rádií prichádza horúca novinka od mladého Hlohovčana, ktorá po hudobnej aj obrazovej stránke nezodpovedá tomu, na čo sme u Adama zvyknutí, ale je úplne iná. „Tentokrát, aj keď v názve skladby je spomenutá láska, nespievam primárne o nej, ale o živote. O tom, čo nám prináša, ako sa s nami hrá a nemazná. O tom, že niekedy je pre niekoho ľahší a inokedy naopak, ale ak máme po boku niekoho, s kým môžeme zdieľať radosť i trápenie, je vlastne krásny,“ povedal o novej skladbe Adam.

Autorom textu je Vlado Krausz, s ktorým spolupráca prebieha absolútne podľa spevákových predstáv. Adam mu určí tému, prípadne do dema naspieva pár slov či fráz a Vlado dotvorí zvyšok. „Text má v sebe veľa kontrastov a protikladov a v tých je Vlado majstrom. Nepoznám nikoho, kto by dokázal lepšie vyjadriť náladu hudby, ktorú som mu poslal. S Vladovou prácou a jeho prístupom som veľmi spokojný,“ teší sa Adam. Po nahraní základu skladby v spevákovom domácom štúdiu sa jej chytil producent Ďuďo z Hexu, ktorý ju upravil do finálnej podoby. „Čím viac spolu s Ďuďom robíme, tým viac ma dokáže prekvapiť.“

Videoklip, ktorý vychádza iba v týchto dňoch sa točil v uliciach Prešova a režíroval ho Jaroslav Vaľko, známy pod menom Jaris. „S Jarisom je to vždy zábava, ale zároveň každý jeden deň urobíme aj kus roboty. Klip vyzerá výborne. Môj obľúbený záber je v kostole,“ pochválil režiséra Adam.

Adam Ďurica naštartoval svoju kariéru počas prvej Superstar, kedy sa dostal medzi 50 najlepších spevákov na Slovensku. Tento rok sa môžeme tešiť na jeho pripravovaný album, ktorý vyjde v hudobnom vydavateľstve Universal Music a skladba Láska- Veda je z neho už treťou ochutnávkou.

3 1Foto: Mária Švarbová & Marek Kučera

Video: Youtube