Nela Slováková, ktorá sa na sociálnych sieťach teší veľkému počtu fanúšikov, sa preslávila najmä víťazstvom v show Hotel Paradise. Mladá podnikateľka sa na Instagrame často prezentuje luxusným životom, no to, čo urobila naposledy, vás prekvapí i zaskočí, no v dobrom! 

Sympatická Češka núdzou rozhodne netrpí! Okrem víťazstva v Hoteli Paradise podniká s vlastnou značkou plaviek a randí s úspešným podnikateľom, Slovákom Martinom. Kým jedny jej osobu a život obdivujú, na druhej strane sa na Instagrame často pod jej fotkami nachádzajú i kritické, ba priam nenávistné komentáre. Nech už je váš názor na príťažlivú blondínku akýkoľvek, najnovšie Nela ukázala veľké srdce. Chorému Petrovi z Brna, ktorému diagnostikovali rakovinu, sa rozhodla požičať svoje auto. Dopravný prostriedok mu pomôže pri cestách k doktorom a do nemocnice. Auto doteraz prenajímala za 370 € mesačne, no namiesto peniazov uprednostnila dobrý pocit, že pomôže človeku v núdzi. Pre Petra tiež rozbehla zbierku na jeho liečbu a s predávaním kľúčov a celým príbehom sa podelila s fanúšikmi na Instagrame.

,,Prečítať AŽ DO KONCA. ZABERIE TO minútku. 🙂
Pred pár týždňami som narazila na príbeh mladého Petra, ktorý ma tak nejak dojal, zaujal a oslovil. Peter je Brňák a je príliš mladý a šikovný na to, aby nás mal opustiť. Petra som poprosila o schôdzku. Môj zámer bol jasny – pomôcť, uľahčiť, vykúzliť úsmev na tvári. Na schôdzke, kde sme obaja popíjali fresh (Petr nič moc iného nedokáže prehĺtať, pretože pri každom súste zažíva ostrú bolesť v krku a ja som ho v tom nechcela nechať samého), som sa Petra pýtala na veľa hlúpych a amatérskych otázok ohľadom jeho choroby. Nebudem to nijako rozmazávať, ale v skratke. V jeho 22. rokoch mu diagnostikovali rakovinu. Rakovinu lymfatického systému. Už z Petroveho otvoreného jednania a z fotiek na jeho profile je vidieť, aký je veľký bojovník. Pýtala som sa ho, či nepotrebuje peniaze a aj napriek tomu, že potrebuje, mi odpovedali, že ani nie. Vraj ma „všetko“. Nenechala som sa odbyť a nakoniec z neho vypadlo, že by mu život uľahčilo ,,presúvadlo“ do nemocnice. V prvej chvíli som si myslela, ze potrebuje nejaký vozíček. Tesne vedľa. Náročnosť cestovania MHD, únava a riziko nakazenia, pre nás obyčajná chrípka, Petra by to mohlo stát život. No a bolo vymaľované. Zaplesala som a nadšenie mu dnes odovzdala kľúče od môjho prvého autíčka, ktoré som posledných pár mesiacov prenajímala za 10-tis. mesačne. A viete čo? Ja možno prídem o desiatku mesačne, ale ten pocit za to sakra stojí. Som šťastná, že som Petrovi mohla uľahčiť jeho počínanie a byť mu aspon malým prínosom. Petr má k dispozícií Audinku do tej doby, kým ju bude potrebovať. Za 2 mesiace odletí do Peru, kde skúsi jednu zo svojich dvoch posledných možností. Alternatívna liečba, ktorá môže, ale nemusí vyjsť. Peter si v Peru rozhodne nebude valať šunky a liečba bude veľmi náročná, ako psychicky, fyzicky, ale aj finančne. Preto prosím každého z vás o akúkoľvek finančnú podporu. O peniažky pre neho vás žiadam JA, nie ON!“

Foto: Instagram