Tiež sa občas hneváte na kamarátku, ktorá môže zjesť čokoľvek, po čom prahnú jej chuťové bunky a nepriberie ani gram tuku, zatiaľ čo vy sa trýznite diétami, aby ste schudli aspoň jedno kilo? Za všetko môže metabolizmus, ktorý máte možno spomalený, a preto by ste mali vyskúšať zopár pochutín, ktoré vám ho pomôžu naštartovať. No pozor, aj tu platí pravidlo: Všetko s mierou!

 

Zelený čaj

Zázrak s názvom ,,zelený čaj“ je jedným z najlepších alternatív pre váš metabolizmus, ktorý vás dokáže nabudiť lepšie ako káva. Taktiež je výbornou voľbou pri dodržiavaní pitného režimu či vhodný na uvoľnenie. Preto kávičkárky, skúste namiesto troch šálok kávy denne zaradiť aspoň jeden zelený čaj. Budete štíhle a aspoň trochu sa zbavíte závislosti na kofeíne.

Voda

Nie nadarmo všetky fitness trénerky radia, aby ste pili aspoň dva litre vody denne. Na to, aby metabolizmus dobre šľapal, potrebujete dostatok tekutín. Tie sú preň hlavným palivom. Vodu však nenahrádzajte sladenými malinovkami či džúsmi, pretože sú plné škodlivých sacharidov.

Spánok

Spánok je evidentne riešením na mnohé problémy. Či už trpíte bolesťou hlavy, chorobou, akné alebo nadváhou, správna dĺžka oddychu s vami urobí skutočné zázraky. Ideálne by bolo, ak by ste si na túto aktivitu našli osem hodín denne. Kvalitný spánok dodá vášmu telu novú energiu, oddýchne si a bude mať dostatok síl do nového dňa.

Zbavte sa stresu!

Stres je jedným z najhorších faktorov, ktoré ženám bránia v zdravom chudnutí. Aj keď je to občas ťažké, pokúste sa mu vyvarovať, majte dobrú náladu, obklopte sa vecami a ľuďmi, ktorí vás robia šťastnou a uvidíte, že aj chudnutie vám pôjde od ruky. Ak ste náhodou pribrali kilo či dve, nelámte si nad tým hlavu. Hlavne sa nestresujte a myslite na to, že zajtra bude váš jedálniček o niečo kvalitnejší a vyváženejší. 🙂

Citrón

Voda s citrónom je výborným pomocníkom pri akejkoľvek diéte! Citrón dokáže váš metabolizmus povzbudiť a vaše trávenie pôjde na plné obrátky. Najlepším štartom do dňa je citrónová voda a zelený čaj. Vyskúšajte a uvidíte ten rozdiel! 🙂