Stupne pod nulou, sneh, dážď, studený vietor.. Aj vďaka tomu nepatrí zima medzi najobľúbenejšie ročné obdobia. Možno vás to prekvapí, no aj v chladných mesiacoch môžete vonku stráviť príjemné chvíle. Prestaňte sa vyhovárať a poďte medzi ľudí. Existujú skvelé aktivity, ktoré sa dajú robiť iba teraz!

Práve počas zimy existuje množstvo činností, ktoré nemáte možnosť robiť v žiadnom inom období. Sú aj takí fanúšikovia zimy, ktorí ju tak milujú, že chodia aj v lete do severských krajín, kde si užívajú chladné počasie a sneh. Neseďte ani vy doma pri telke či za počítačom, neprechádzajte sa po nákupných centrách a nehľadajte prekúrené kaviarne. Poďte von a zima vám prenikne až do kostí, no neoľutujete to!

Romantické prechádzky s partnerom

Prečo sú najlepšie prechádzky s partnerom práve teraz? Na rozdiel od leta sa v tomto období stmieva omnoho skôr. Preto neváhajte a vyrazte na prechádzku hneď ako to bude možné. Nie je nič krajšie ako sa prechádzať zasneženým parkom za tmy v svetlách žiariacich pouličných lámp a doznievajúcou vianočnou atmosférou. Ak sa chcete zahriať, zastavte sa na kávu do ruky či punč. Skvelým pomocníkom je aj termoska s horúcim čajom či vareným vínom, ktorú si môžete zobrať z domu. Prebádajte zákutia miest, na ktorých ste ešte neboli alebo sa zahrejte priamo v partnerovom objatí. 🙂

Sánkovanie

Ak máte deti, sánkovanie vo vašom dennom harmonograme nemôže chýbať. Ide o najnenáročnejší šport, ktorý môžete robiť. Ak nemáte deti, nevadí! Zabavíte sa aj vy a vrátite sa do starých čias. Jediné čo potrebujete sú sánky alebo lopata. Vyberte vhodný kopec a ide sa!

Lyžovanie

Každoročne tomuto športu podlieha čoraz viac ľudí. Patrí však medzi tie finančne náročnejšie, keďže potrebujete množstvo výstroja. No postaviť sa na lyže, aspoň jedenkrát, odporúčame každému. Zažijete určite veľa zábavy, obzvlášť ak idete s niekým, kto tiež lyžovať nevie. Požičajte si na jeden či dva dni celú výstroj a hor sa na hory. Lyžiarske strediská sú už skoro v každom meste, ktoré má aspoň menší kopec. Ak ste aktívny lyžiar a potrebujete zmenu, skúste bežky.

Stavanie snehuliakov a guľovačka

Sneh až za krkom, zmrznuté ruky, premočené čižmy aj to patrilo k detstvu. Veď koľké z vás dostali snehovú nakladačku po ceste zo školy? Stavanie snehuliaka či guľovanie nie je obmedzené vekom. Či už sa pôjdete vyblázniť s kamarátkami alebo s partnerom, nezabudnite na teplé rukavice, čiapku a mrkvu na nos pre snehuliaka.

Korčuľovanie

Tento šport ovláda skoro každá z vás, minimálne na kolieskových korčuliach. No práve zimné korčuľovanie na štadióne či vonku na klzisku má svoje čaro. Ak sa vyberiete na štadión, nebude vám dokonca ani zima. Stačí ak si dáte hrubý sveter a bundu necháte v šatni. Nehovoriac o tom, že spálite aj dáke tie kalórie.

Turistika

Áno aj v zime sa dá chodiť na turistiku. Podstatné je zohnať si kvalitnejšiu obuv. Ak preferujete nenáročnú turistiku a nebude snežiť, postačia vám aj čižmy s pevnou podrážkou.

Venčenie psíkov

Práve po Vianociach prichádza do útulkov najviac zvierat. Ak ste celý rok váhali a chceli pomôcť aspoň venčením, teraz je ten správny čas. Psíkovia nebudú zavretí v klietkach a ešte sa aj skvele zahrejete, keď s nimi sa budete šantiť po vonku.

Otužovanie

Za otužovanie sa vám poďakuje váš imunitný systém. Aj keď predstava, že máte vliezť iba v plavkách do studenej vody nie je moc ružová, treba ísť na to postupne. Preto tieto aktivity odporúčame len ľuďom, ktorí s tým začali už v dostatočnom predstihu. Ak chcete ísť stále do toho, najprv začnite striedaním teplej a studenej vody v sprche, znížte kúrenie, vetrajte, pite studenú vodu a vyhoďte zimný paplón. Najvyšším stupňom otužovania je potom plávanie v ľadovej vode.

Dúfame, že si nejakú tú aktivitu nájde každá z vás. Zima je naozaj dlhá a tráviť celé dni leňošením a sedením doma nie je prospešné pre naše zdravie. Tak sa teplo oblečte a vyrazte von.

Foto: Pixabay