Muž je odpradávna považovaný za hlavu rodiny, žena je obyčajne jej krkom. Samé dobre viete, že vaši partneri častokrát nespĺňajú ani základné požiadavky, no ako by aj mohli, veď nikto nie je dokonalý. Možno sa vám nevenujú toľko, koľko by ste si priali, možno zabudnú kúpiť mlieko, keď ich pošlete do supermarketu… Jasné, majú aj mnoho dobrých a úctyhodných vlastností. Uvedomte si však, že kam smeruje krk, tam sa otočí aj hlava.

Ak niečo od partnera vyžadujete, hovorte s ním priamo, nie v hádankách. Žiaden z nich nemá superschopnosti vyčítať, čo vám behá po rozume alebo čo by ste chceli. Asi ste už z prvej vety pochopili, akou neskutočnou mocou my, ženy, disponujeme. Netreba to však preceňovať, lebo chlapi ani zďaleka nie sú hlúpi, aby nám všetko „zožrali“ a neprekukli nás. Žiaden totiž nechce byť vystavený večnému dozoru, vyvolávaniu, kontrolovaniu a vypočúvaniu.

Ako ho teda „ovládnuť“, aby na to neprišiel a neutiekol vám?

1. DOPRAJTE MU ČAS

Verte mu! Ak povie, že niečo vykoná, dodrží to. Dal vám predsa slovo chlapa a nemusíte mu to vždy pripomínať. Doprajte mu čas, nech sa prejaví, keď sám bude chcieť. Neopakujte mu vaše požiadavky donekonečna, on to aj tak urobí po svojom. Ak sa už do niečoho pustí, v žiadnom prípade nepredpokladajte, že to urobí nesprávne. Vyslovte svoje želanie, ale nečakajte, že sa hneď aj splní.

2. DBAJTE NA JEHO SPOKOJNOSŤ

Snažte sa, aby prekvital spokojnosťou a pohodou. Opýtajte sa ho, ako sa mu darí v práci, čo zažil za uplynulý deň, zodvihnite jeho spodky bez reptania a zaneste do koša na bielizeň aj napriek tomu, že to robíte po stý raz. Uvarte mu niečo dobré, lebo jedlo v ňom vždy prebudí jeho zmysly a bude prítulnejší.

3. ČIČÍKAJTE JEHO EGO

Dávajte mu pravidelne najavo, že to s ním myslíte vážne, je vám oporou a vážite si ho. Nezabúdajte, že aj muži majú emócie. Je však na škodu, že s nimi nevedia až tak dobre pracovať. Aj chlapi potrebujú počuť, že sú milovaní.

4. BUĎTE DOBROU POSLUCHÁČKOU

Nielen vy sa potrebujete vyrozprávať. Podobne je na tom aj mužské pokolenie. Načúvajte mu, snažte sa, aby sa cítil pohodlne, keď vám zveruje svoje starosti i radosti. Zaiste to ocení.

5. SKÚŠAJTE NOVÉ VECI

Neostávajte pri dennej rutine. Nezabúdajte na to, že stereotyp zabíja vzťahy. Vytvárajte si spoločný program a otvárajte dvierka trinástej komnaty. V intímnostiach experimentujte (samozrejme iba do doby, kedy je vám to príjemné).

A čo nakoniec? Buďte milá, usmievavá, veselá, atraktívna a trpezlivá. Vyvarujte sa hysterizmu, hnevu, kriku. Myslite vždy na to, že on s vami nemusí byť, ale chce! Tak sa snažte. Veľa úspechov 🙂