Nebola som na plese v Opere. Nikto ma tam nepozval a keď som si večer o siedmej prečítala, že deň „D“, tá najočakávanejšia chvíľa roka je práve v momente, kedy som doma jedla s mokrými vlasmi zemiakovú omáčku, zastonala som.

Mohla som mať totiž dákeho lososa prešpikovaného morským vlkom, kura v zlatej omáčke či kaviár s baklažánom podávaný na striebornej tácke. Napriek tomu, že platím hypotéku, naškrabala by som aj „lacných“ 500 € na vstupenku, no radšej spravím mimoriadnu splátku. Dokonca mám v skrini aj krásne večerné šaty podľa dress codu, ktoré som si kúpila na kamarátkinu svadbu. Chýbajú mi však rukavičky bielej farby, keďže mám len jedny pletené palčiaky a silonky som si roztrhla včera v robote, keď sa mi noha zachytila o skrinku.

Tak som si povedala, že tento rok neriešim, nestresujem a fungujem aj bez tejto obscénnosti. Vyfúkala som si vlasy, tvár podrobila murárskym prácam a obliekla sa. Keďže šaty mali byť minimálne po členky, ja som si dala členkové čižmy a išla som so známymi oslavovať kamarátove narodeniny. Miesto Blanc de Blancs Brut sme zvolili Huberta de Luxe, Chivas sme nahradili Kapitánom Morganom a obdobou Prosperity By Wayne Collins či Cosmopolitanu bol Ľadový medveď. Program sme síce nevychytali ako zámožní v podaní Sonnyho a Cher (Ricka Astleyho a Sisy Sklovskej), ale mali sme juckebox, kde sme si nadránom tiež púšťali hity na rovnakej úrovni, spomeňme napr. Bee Gees, Village People a pod. A na rozdiel od plesu sme mali aj ohňostroj!

Ples:

Od daného okamihu ubehlo zopár dní, počas ktorých sme mali možnosť prečítať si niekoľko postrehov či už k róbam, výstrelkom, alebo situáciám. Neviem, či je to zo solidarity alebo kvôli známostiam kritikov a redaktorov s hosťami, avšak nedá mi neokomentovať niektoré kráľovné plesu očami bežného smrteľníka.

Čiriklavá Zoo

Byť IN, byť cool. Týmto sa zjavne riadia viaceré dámy, ktorých chtíč po odlišnosti a vyniknutí je silnejší než chtíč po obdive a vyrazení dychu. I keď..

Tatiana Rosová

Rosová

Seriózne? Bývalá starostka bratislavského Starého mesta zjavne preukázala svoj talent, nakoľko netuším, kto mohol ušiť podobnú ohavnosť. Šaty vyzerajú ako kombinácia 4 vrstiev – bežné letné šaty z Miletičky, ktoré sme pred 10 rokmi mali viaceré. Pod ne bola (zjavne pre objem) našitá novodobá, tzv. DOLLY sukňa dcéry, netere, krstného dieťaťa, v zásade je to jedno, no a spodnú časť tvoril krčovito pozošívaný záves- akoby do kostry spodničky. Aby šaty nevyzerali chudobne, cez rameno bola prehodená pelerína s perami a doplnky vo farbách tohto skvostu. Jediné čo oceňujem, že p. Rosová dokázala nájsť bižutériu v rovnakých farbách a tvaroch, ako je potlač na jej páse medzi zebrovými tvarmi.

 Xénia Mikulová

Xénia

Neviem, či sú pávy v kurze, ale polovica týchto šiat je skutočne na hrane vkusu. Ktorá z vás by si reálne v obchode obliekla tieto šaty? Keď sa s kamarátkami chceme zabaviť, podobné kúsky si skúšame zo srandy. Korzet je zbytočne prekombinovaný, masívne množstvo kamienkov na hrudníku pôsobí akoby p. Xénia Xenou chcela byť- podprsenkovo so zopár spadnutými prvkami. Pamätáte si ešte jej odev? Ak by bol korzet úplne jednoduchý, šaty by to určite zachránilo, takto sa žiaľ plánovaná veľkoleposť nekonala. Snáď pávica nepelichala ako kura.

 Andrea Heringová

Heringová

Predpokladám, že keby Andrea Heringová nepatrila k Borisovi Kollárovi či už ako partnerka, kamarátka, alebo matka dieťaťa, bola by znesená pod čiernu zem. Bažanti na šatách sú nepochybne zaujímaví. Keby sa z nich polovica odstrihla, viem si ich predstaviť na honosnej garden party, ale nie na luxusnom plese v opere. Rukávy pôsobia masívne, no na druhej strane sú v nich šikovne zakomponované rukavičky. Účes je veľmi tvrdý, pripomína mi trochu terajší trend chlapov nosiť dozadu celú ofinu. Taktiež ten pás sa ťahá, je to celé také neviem. Andrea, máš na viac!

 Jana Pištejová

pištejová

Keby som raz bola módnou návrhárkou, robila by som tie najkrajšie šaty. A obliekla by som sa do nich ja. Je obdivuhodné, že keď je módnou návrhárkou iná osoba, je ochotná dať všetky svoje najkrajšie šaty iným osobám a seba odeje do niečoho, čo jej absolútne zdeformuje prsia a zabije to zaviazaným tylovým závesom okolo pása. Na to, aby som videla, že tento kúsok je absolútnym faulom nemusím byť ani módna stylistka, tváriť sa, že som módna bloggerka či fajnšmeker v oblasti obliekania ako každá druhá 19 – 23 ročná slečna. Ale škoda, farby sú pekné.

Alena Heribanová

Heribanová

Keby nešlo o Alenu Heribanovú, ktorá vyzerá na svoj vek úchvatne a je stálicou medzi slovenskými celebritami, zjavne by dostala max. 5/10 bodov. Šaty sú krásnej farby, avšak sú masívne, majú škaredý strih, pôsobia o 2 čísla väčšie a celkové šitie je nepochopiteľné.

Možno ide len o môj názor, možno nie, ale viacerí z redakcie sme sa zhodli na podobných názoroch. Nebudem sa vyjadrovať ku všetkým dámam na plese, nakoľko niektoré boli skutočne skvostné ako Soňa Skoncová, Lucia Hurajová, Petra Ficová, Mária Reháková či p. Kovárová.

Včera večer sa ku mne dostalo video, kde Sisa Sklovská hopsá na parkete a trhá mikrofón z ruky Ricka Astleyho. Ľudia, mali ste niekedy ten pocit, že sedíte doma za počítačom, dívate sa na nejaké video a cítite sa trápne za hlavného aktéra? Možno sa aj teraz niekto cíti trápne za mňa, ale toto je predsa len väčšie faux pas :D

Predstavte si, že stojíte konečne na pódiu, ľudia sa za 500 € aspoň tvária, že sa bavia na vašej hudbe i keď tí mladší ani nevedia, kto ste, veď čo iné im už zostáva a v tom za vami vyskočí ako splašená kobyla Sisa. Vytrhnutý mikrofón, pokus o spievanie duetu úplne mimo tóniny a dáka tá krádež mikrofónu. Neviem, či po odspievanej hymne p. Lelkešovej prestal zvoniť telefón, prípadne má manager januárovú chrípku, že nedohaduje koncerty, ale toto? Dnes, kedy sme zo všetkých strán obklopení médiami a ľudia majú kamery dobre, že nie na hodinkách, sa dožadujeme pozornosti, ktorá nie je opodstatnená? Nepríjemné.. Pokaziť večer za toľké peniaze :)

Zhodnotila som situáciu, že pôjdem radšej na náš mestský ples za cca 30 € s večerou, priateľmi, bez celebrít, ktoré sa nesnažia ukázať zahraničným spevákom, ako sa „vie spievať“ na Slovensku (dík za trapas) a keď ukradneme kvety z výzdoby, aspoň o tom nebude vedieť celé Slovensko :D

Pekný deň, plesoví kamaráti :)

Foto: Orange